Dvě výhry za pár hodin. Plíšková zvládla dohrávku i třísetový boj a je v semifinále

Sport ČTK Sport, ČTK
13. 9. 2019 11:02
Tenistka Karolína Plíšková postoupila na turnaji v Čeng-čou v dnešním nahuštěném programu do semifinále. Její soupeřkou bude Ajla Tomljanovicová z Austrálie.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

První nasazená Plíšková zvládla od středy rozehraný duel se Slovinkou Hercogovou dotáhnout bez ztráty gamu. Po propršeném čtvrtku, kdy se hráčky na kurt vůbec nedostaly, jí dnes dohrávka vyšla ideálně. I když musela odvracet pět setbolů, pěti vyhranými gamy skóre otočila. Zápas, který byl kvůli dešti přerušen za stavu 6:3, 2:5, vyhrála 6:3, 7:5.

"Myslím, že pro mne bylo lepší, že se to (ve středu) nedohrávalo. Tehdy nebyly podmínky zrovna perfektní, bylo chladno, po dešti. Dneska bylo tepleji a hra byla rychlejší," vypočítala Plíšková výhody, které jí dnes hrály do ruky.

Proti šesté nasazené Keninové, která postoupila z druhého kola už ve středu, pak světová dvojka v Číně bojovala téměř dvě hodiny. První set díky jednomu úspěšnému brejku za 45 minut získala 6:4, ve druhém ale náskok neudržela a dvěma prohranými servisy v závěru dovolila soupeřce vyrovnat.

"Trochu jsem ztratila koncentraci. Asi to vůbec nemuselo dojít do třetího setu, kdybych zvládla zůstat soustředěná a hrála tak, jako předtím. Pak jsem to ale hodila za hlavu a začala od nuly," řekla. Koncovku zápasu už měla Plíšková opět pod kontrolou a Keninovou porazila i ve čtvrtém vzájemném duelu.

Tenisový turnaj žen v Čeng-čou v Číně (tvrdý povrch, dotace 1,5 milionu dolarů):

Dvouhra - 2. kolo: Karolína Plíšková (1-ČR) - Hercogová (Slovin.) 6:3, 7:5, Tomljanovicová (Austr.) - Bertensová (3-Niz.) 6:4, 7:6 (7:1), Sabalenková (4-Běl.) - Ostapenková (Lot.) 6:1, 6:2, Čeng Saj-saj (Čína) - Riskeová (USA) 7:5, 6:3.

Čtvrtfinále: Karolína Plíšková (1-ČR) - Keninová (6-USA) 6:4, 4:6, 6:1, Tomljanovicová (Austr.) - Čeng Saj-saj (Čína) 6:1, 6:7 (4:7), 6:4.

Čtyřhra - čtvrtfinále: Peschkeová, Melicharová (1-ČR/USA) - Rosolská, Tomljanovicová (Pol./Austr.) 2:6, 6:0, 10:5.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Tesco varuje před podvodnými SMS zprávami o výhře v soutěži. Firma žádnou neorganizuje

Společnost Tesco varuje před podvodníky, kteří rozesílají lidem SMS zprávy o tom, že si mají u ní vyzvednout výhru v soutěži. Firma informovala, že žádnou takovou soutěž neorganizuje a zákazníci nemají na uvedené zprávy reagovat.

"Tato podvodná aktivita poškozuje dobré jméno společnosti Tesco. Podniká proto všechny dostupné kroky, aby ochránila své zákazníky i své podnikání," uvedli zástupci firmy.

V případě pochybností mají podle nich zákazníci kontaktovat zákaznickou linku firmy 800 222 555 a ověřit si, jestli jde o její oficiální soutěž.

Další zprávy