Karlovič nasázel Zeballosovi v maratonském utkání 75 es

ČTK ČTK
Aktualizováno 17. 1. 2017 15:16
Sedmatřicetiletý obr vyhrál 5 hodin a 14 minut trvající drama 6:7, 3:6, 7:5, 6:2 a 22:20.
Zeballos a Karlovič po konci pětihodinového duelu
Zeballos a Karlovič po konci pětihodinového duelu | Foto: Reuters

Melbourne - Chorvatský tenisový veterán Ivo Karlovič v pětisetovém souboji prvního kola Australian Open vyřadil Argentince Horacia Zeballose i díky 75 esům, což je nový rekord turnaje v Melbourne. Sedmatřicetiletý obr vyhrál 5 hodin a 14 minut trvající drama 6:7, 3:6, 7:5, 6:2 a 22:20.

Karlovič 75 esy jasně překonal dosavadní rekord Australian Open, který držel od roku 2005 díky 51 nechytatelným servisům Švéd Joachim Johansson. Více než dvoumetrový záhřebský rodák zaostal tři esa za svým osobním maximem, které vytvořil v památném daviscupovém maratonu v roce 2009 proti Radku Štěpánkovi.

"Ruka mě ani nebolí," naznačil Karlovič, že se množství podání na jeho paži nijak nepodepsalo. "Ale kolena a záda přece jen cítím," dodal vysoký tenista.

Nejvíce es nastříleli v nejdelším zápase historie v roce 2011 ve Wimbledonu John Isner s Nicolasem Mahutem. Američan Isner si pomohl k vítězství 70:68 v pátém setu celkově 113 esy, Francouz Mahut jich zaznamenal o deset méně. "Na ten zápas jsem si vzpomněl, doufal jsem, že bychom mohli vydržet trochu déle, abych také měl rekord," žertoval o jedenáctihodinovém duelu Karlovič, jenž se v druhém kole utká s domácím Andrewem Whittinghamem, přemožitelem Adama Pavláska.

Ačkoli byl více než pětihodinový zápas suverénně nejdelším zápasem letošního Australian Open, chybělo Karlovičovi se Zeballosem ještě 38 minut k tomu, aby překonali absolutní rekord melbournského turnaje. V roce 2012 se Novak Djokovič s Rafaelem Nadalem přetahovali ve finále o titul bez sedmi minut šest hodin.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy