Je to šovinismus? Halepová dostala za vítězství v Římě o 10 eur méně než Djokovič

ČTK ČTK
22. 9. 2020 13:13
Tenisoví fanoušci na sociálních sítích se bouří proti tomu, že Novak Djokovič dostal za pondělní triumf na turnaji v Římě o zanedbatelných 10 eur víc než vítězka ženské dvouhry Simona Halepová.
Simona Halepová
Simona Halepová | Foto: Reuters

Mnozí to označili za "směšný" rozdíl, kterým podle něj chtějí někteří lidé demonstrovat převahu mužů nad ženami.

Djokovič coby vítěz mužské části turnaje dostal 205.200 eur. Halepová po finálové výhře nad obhájkyní titulu Karolínou Plíškovou, jež musela kvůli zranění vzdát, inkasovala 205.190 eur.

Agentura Reuters uvádí, že tento rozdíl označili někteří tenisoví fanoušci za ubohý. "Lidé, kteří dělají rozdíl v platech na centy, jsou misogyni. Tečka," napsal jeden z uživatelů Twitteru. "Pokud tak strašně potřebují těch 10 eur, aby si dokázali své mužství, tak ať si je teda vezmou," napsal další.

Ačkoli například organizátoři grandslamů dávají vítězům dvouhry žen a mužů stejné odměny, ostatní společné turnaje mívají vzhledem k jiným kategoriím turnajů na ATP a WTA Tour dotaci různou.

Loni dostal Rafael Nadal za vítězství v Římě 958.055 eur, což bylo téměř o polovinu víc, než inkasovala Plíšková. Kvůli důsledkům pandemie koronaviru, jež si vynutila přeložení Internazionali d'Italia z května na září, se také snížila celková dotace turnaje.

 

Právě se děje

před 55 minutami

V rybníku na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil dvaačtyřicetiletý muž

V rybníku u obce Bílý Kámen na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil muž narozený v roce 1979. Jeho tělo vytáhli z vody policejní potápěči dnes asi v 00:30. Pro potvrzení příčiny úmrtí bude nařízená pitva. ČTK to řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policie se o události dozvěděla po 18:00. Dva muži se šli koupat do rybníku Lomák. "Jeden vlezl do vody a měl plavat a druhý po chvíli zjistil, že už ho na hladině nevidí, tak to oznámil policii, spustilo se pátrání," řekla Čírtková.

K rybníku přijeli hasiči, policisté i jejich potápěči. "V nočních hodinách, kolem 00:30 bylo skutečně nalezeno tělo utonulého muže - zřejmě utonulého, taky mohl mít zdravotní potíže," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy