"Je to soukromá záležitost." Diagnóza Federerova zranění zůstane navždy tajná

ČTK Sport ČTK, Sport
21. 9. 2022 10:28
Roger Federer se při své rozlučce s tenisem na Laver Cupu v Londýně ve dvouhře nepředstaví. Jeden z nejlepších hráčů historie švýcarským médiím řekl, že ho zraněné koleno na exhibičním turnaji v závěru týdne pustí maximálně do čtyřhry.
Roger Federer.
Roger Federer. | Foto: Reuters

Jednačtyřicetiletý Federer se na kurtu objeví po více než roce a naposledy. Minulý týden oznámil, že kvůli problémům s několikrát operovaným kolenem na Laver Cupu ukončí veleúspěšnou kariéru. Dosud však nebylo jasné, zda a v jakých zápasech se představí.

"Nebudu moci hrát dvouhry, to už bylo jasné dlouho. Vzhledem k hernímu systému Laver Cupu si myslím, že bych mohl nastoupit v pátek večer do čtyřhry," řekl Federer.

Exhibiční turnaj mezi výběrem Evropy a světa, jehož první ročník se konal v roce 2017 v Praze, se hraje od pátku do neděle a každý den jsou na programu tři dvouhry a jedna čtyřhra.

Dvacetinásobný grandslamový šampion Federer zjišťoval u týmového kapitána Björna Borga, zda je s jeho rozhodnutím nastoupit jen do čtyřhry srozuměný.

"Odpověděl mi, že byl pro něj sen ještě jednou mě vidět na dvorci. Zkusím to. Vlastně jsem byl docela překvapený z toho, na jaké jsem úrovni," řekl Federer, jenž v pondělí a úterý v Londýně trénoval s jedním z členů evropského týmu Stefanosem Tsitsipasem.

Vítěz 103 turnajů ATP absolvoval poslední zápas loni v červenci ve čtvrtfinále Wimbledonu proti Polákovi Hubertu Hurkaczovi a po porážce se musel podrobit další operaci pravého kolena.

"Ten poslední set proti Hurkaczovi, když jsem zjistil, že už to nejde, že je hotovo, to byly asi nejhorší okamžiky mé kariéry," popsal Federer.

Přesto ještě do letošního léta doufal, že by mohl zvládnout ještě jeden comeback. Naděje ale vzaly brzy za své.

"Začátkem léta jsem byl připraven začít s atletickým tréninkem. Ale na to koleno už toho bylo moc. Říkal jsem si, ajajaj, tohle bude těžké," uvedl Federer, jehož koleno v běžném životě neomezuje.

Přesná diagnóza jeho zranění nebyla nikdy zveřejněna a tak to také zůstane.

"Je to soukromá záležitost. Navíc musím upřímně přiznat, že ani já to úplně přesně nevím a nejspíš to ani vědět nebudu," řekl Federer, jenž se na Laver Cupu rozloučí symbolicky po boku svých největších rivalů a členů "Velké čtyřky" Rafaela Nadala, Novaka Djokoviče a Andyho Murrayho.

 

Právě se děje

Další zprávy