Federer si zahrál s Gatesem, vydělali miliony pro africké děti

ČTK ČTK
6. 3. 2018 9:36
Federerův charitativní zápas sledoval i Tomáš Hertl, který si pak se švýcarským tenistou udělal společnou fotku.
Tomáš Hertl a Roger Federer
Tomáš Hertl a Roger Federer | Foto: Instagram Tomáše Hertla

San Jose - Švýcarský fenomén Roger Federer znovu spojil síly s někdejším nejbohatším mužem světa Billem Gatesem a v exhibiční čtyřhře v kalifornském San Jose porazili amerického tenistu Jacka Socka a televizní moderátorku Savannah Guthrieovou 6:3. Hlavním výsledkem akce "Zápas pro Afriku" byl výtěžek přes 2,5 milionu dolarů (51,5 milionu korun), který získala Federerova nadace podporující vzdělávání dětí v Africe.

"Byla to velká legrace," řekl Federer po exhibici, kterou sledovalo přes 15 tisíc diváků. Atraktivní zápas si nenechal ujít ani český hokejista Tomáš Hertl, útočník San Jose dokonce v šatně haly SAP Center ulovil společnou fotografii se švýcarskou tenisovou hvězdou.

Zakladatele Microsoftu si Federer coby deblového partnera pochvaloval. "Vyzná se výborně v číslech, v těch se nikdy nemýlí. Já budu běhat a on obstará myšlení," vtipkoval vítěz rekordních 20 grandslamových turnajů ve dvouhře a nejstarší světová jednička v historii.

S Gatesem si zahrál už podruhé. Loni na stejné akci v Seattlu zdolali Johna Isnera a kytaristu skupiny Pearl Jam Mikea McCreadyho.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Pražská správa komunikací vypoví smlouvy na reklamní tabule, chce zabránit vizuálnímu smogu

Pražská Technická správa komunikací vypoví nájemní smlouvy na reklamní, informační a směrové tabule a reklamy na mostech v její správě. Důvodem je snaha vedení města omezit takzvaný vizuální smog. Některé smlouvy jsou pro správu, potažmo město nevýhodné. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Smlouvy správa vypoví třem firmám, a to Směrové tabule.cz, Bulldog reklama a AMMA, jejíž právním nástupcem je společnost Czech Outdoor.

Reklamní zařízení se v současné podobě podle vedení města podílejí na zahlcení prostoru a tvorbě zmíněného vizuálního smogu. "V mnoha případech také představují překážku pěšímu pohybu, neboť jsou umisťovány do prostoru chodníku. Směrové tabule slouží převážně reklamním účelům a duplikují kultivovanější formát na již existujících sloupech a stožárech," píše se v dokumentu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy