reklama
 
 

Djokovič si pochvaluje příchod Štěpánka do týmu. Vždy jsem obdivoval jeho zapálení pro hru, říká

1. 12. 2017 14:16
Radek Štěpánek se připojil jako trenér k týmu Srba Novaka Djokoviče a povede ho spolu s americkou legendou Andre Agassim. Bývalá světová jednička rodáka z Karviné dlouhodobě obdivuje především kvůli jeho zapálení pro hru.

Praha - Odehráli proti sobě 14 zápasů, teď budou na stejné lodi. Radek Štěpánek se připojil jako trenér k týmu Srba Novaka Djokoviče a povede ho spolu s americkou legendou Andrem Agassim. 

"Radek je jedním z mých nejbližších přátel na okruhu, vždy mě ohromovala úroveň jeho vášně, odhodlání a lásky pro sport," nechala se slyšet bývalá světová jednička na svém oficiálním webu.

Devětatřicetiletý Štěpánek byl během kariéry, kterou v listopadu ukončil, nejvýše osmým hráčem světa. Djokoviče dokázal porazit jen v jediném případě, a to v roce 2006 v Rotterdamu, od té doby na něj český tenista marně hledal recept. Přesto Srb věří, že bude karvinský rodák pro jeho tým přínosem.

"To, že ukončil kariéru až v tomhle věku, ukazuje jeho lásku ke hře. Má spoustu zkušeností a vědomostí, hrál spoustu let na vysoké úrovni. Jsem nadšený, že posílil náš tým, a nemůžu se dočkat, až společně nastartujeme můj návrat," uvedl Djokovič. 

Ten ukončil sezonu už v létě po Wimbledonu, kde ho trápilo bolavé rameno. Nyní už trénuje na začátek dalšího roku v Monaku a právě tam se k němu Štěpánek připojil. Teď budou budoucnost úzce konzultovat i s Agassim.

"Sám Andre Radka navrhl, aby s námi spolupracoval, takže věřím, že to bude klapat. Nová sezona začíná a já si uvědomuju, že je ještě dlouhá cesta k tomu, abych pokračoval, kde jsem skončil. Cítím se o moc lépe, už se těším na zápasy, ale nechci nic uspěchat," prohlásil Srb.

Podle odborníků by mohl být Štěpánek přínosem především pro Djokovičovu hru na síti. Český tenista býval vynikajícím deblistou a technické výměny mu nedělaly problém, tím by mohl výbavu dvanáctinásobného grandslamového šampiona obohatit.

"Rozhodně dokáže být přínosem pro Djokovičův tým. Okruh zná skrz naskrz, mají silný přátelský vztah a hra na síti tím rozhodně také neutrpí, samé pozitivní věci," napsal na Twitteru sportovní redaktor britského deníku Metro George Bellshaw.

"Pro Srbovu hru na síti to nemůže být špatné," souhlasil i Christopher Clarey z New York Times. Oba hlavní aktéři už si ale několik parádních přestřelek u pásky v minulosti střihli.

autor: Miroslav Harnoch | 1. 12. 2017 14:16

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama