"Djokovič plácá nesmysly." Melzer se ostře navezl do srbské hvězdy

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
2. 12. 2020 20:01
Pěnil vzteky, stěžoval si na komploty a intriky ATP. Srbský tenista Novak Djokovič se navezl do vedení mužského tenisového okruhu, které mu zamezilo v návratu do hráčské rady. Rakouský tenisový veterán Jürgen Melzer označil slova současné světové jedničky za nesmyslná.
Jürgen Melzer
Jürgen Melzer | Foto: Reuters

Začátek příběhu se datuje k letošnímu srpnu. To si Djokovič založil vlastní hráčskou radu PTPA, která má hájit zájmy tenistů. Z té oficiální pod záštitou ATP, kde byl předsedou, po sílící kritice na svou osobu odstoupil.

Jenže na podzim si postup rozmyslel a chtěl se do rady ATP vrátit. To mu ale vedení okruhu zatrhlo s tím, že nemůže figurovat ve dvou podobných organizacích najednou.

"Byl jsem ochoten se do rady zapojit, pak ale vedení odhlasovalo, že žádný aktivní hráč nemůže kumulovat funkce. Zklamalo mě to, protože mě o tom nikdo z ATP neinformoval. Osobně jsem v tom neviděl žádný konflikt," uvedl Djokovič.

Že by si v ATP přes noc vymysleli pravidlo jen kvůli Srbovi, namíchlo rakouského tenisového veterána Jürgena Melzera, který je také součástí rady ATP.

"To je plácání naprostých nesmyslů. Tyhle stanovy existují od roku 2006 a je to logické. Pokud máte dvě podobná sdružení, nemůžete figurovat v obou, na to stačí zdravý selský rozum," pustila se někdejší světová osmička do Djokoviče. 

Důrazně odmítl, že by se proti sedmnáctinásobnému grandslamovému šampionovi jeho nepřátelé v ATP nějak spikli.

"Jednali jsme citlivě ve spolupráci s vedením okruhu. Vůbec nechápu, že je Djokovič tak překvapený a podrážděný," dodal Melzer. 

Srbovi tak nezbývá nic jiného, než působit na tenisové dění skrze PTPA, mezi zakládající členy patří například Kanaďan Vasek Pospisil nebo Američan John Isner. Jiné velké hvězdy ale vystoupily proti PTPA, včetně hrajících legend Švýcara Rogera Federera nebo Španěla Rafaela Nadala.

Kristýna je větší bordelářka a obě jsou hysterky. Co na sebe prozradily sestry Plíškovy | Video: Aktuálně.cz
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Rusko poskytne Bělorusku rakety Iskander-M, které mohou nést jaderné hlavice

Rusko poskytne Bělorusku raketové systémy Iskander-M, které mohou nést jaderné hlavice. Na schůzce s běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem to v sobotu v Petrohradě řekl prezident Vladimir Putin. Rusko tento systém před lety vyvinulo jako odpověď na budování amerického protiraketového štítu.

"V nadcházejících měsících předáme Bělorusku taktické raketové systémy Iskander-M," řekl Putin podle ruské televize na začátku setkání s Lukašenkem.

Iskander-M je mobilní raketový systém krátkého doletu s dosahem až 500 kilometrů. Naváděné střely mohou nést konvenční i jaderné hlavice.

Bělorusko je v současné době patrně nejbližší spojenec Ruské federace, která je od konce února v ozbrojeném konfliktu s Ukrajinou.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rozhovor Erdogana se švédskou premiérkou ohledně NATO pokrok nepřinesl

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu v návaznosti na telefonát se švédskou premiérkou Magdalenou Anderssonovou řekl, že v souvislosti se snahou Švédska vstoupit do NATO nenastal žádný pokrok. Informovala o tom agentura AFP. Více než měsíc poté, co Švédsko společně s Finskem požádaly o přijetí do aliance, a těsně před jejím summitem, tak jednání patrně zůstávají zablokovaná.

"Švédsko musí přijmout opatření týkající se tak důležitých otázek, jako je boj proti terorismu," uvedl turecký prezident. Erdogan podle AFP volá po konkrétních krocích, které reagují na požadavky Turecka.

Ankara svůj odpor vůči zahájení přijímacího procesu se dvěma skandinávskými zeměmi zdůvodňuje jejich údajnou podporou kurdských ozbrojenců, které turecká vláda označuje za teroristy. Kromě toho kritizuje, že Finsko a Švédsko omezují prodej zbraní do Turecka. Dosavadní odpovědi obou zemí na námitky Turecka minulý týden Ankara označila za "hodně vzdálené" od jejích představ.

Zástupci všech tří zemí o věci znovu jednali v pondělí v centrále NATO v Bruselu. Tématu se bude věnovat i summit Severoatlantické aliance v Madridu, který začíná v úterý. Hlavním motivem vrcholné schůzky budou nejspíše důsledky ruského útoku na Ukrajinu, který byl mimo jiné impulsem pro snahy Švédska a Finska vstoupit do NATO.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z věznice Valdice na Jičínsku se v sobotu ráno pokusil uprchnout vězeň

Z věznice Valdice na Jičínsku se pokusil uprchnout vězeň. Než ho vězeňská služba dopadla, podařilo se mu překonat oplocení a ohradní zeď. Oznámila to mluvčí valdické věznice Eva Francová. Informaci s odkazem na TV Jičín přinesl server iDNES.cz. Věznice ve Valdicích patří k nejtěžším českým káznicím. Podle Francové si v ní aktuálně odpykává trest zhruba 1030 vězňů, z toho 18 doživotí.

"Příslušníci věznice okamžitě zareagovali. Vězeň na útěku byl zpacifikován a útěk nedokonal. Příslušníci vězeňské služby použili služební zbraň, nikdo nebyl zraněn. Informace k vězněné osobě podávat nemohu. Je to čerstvá věc, uskutečňuje se vyšetřování. Musí se prošetřit, jakým způsobem k tomu mohlo dojít a podobně," řekla Francová.

Informaci TV Jičín, že mělo jít o třiatřicetiletého muže, který si odpykává trest za vraždu, odmítla komentovat. Podle ní jde ve valdické věznici o ojedinělý případ. "V minulosti nějaké pokusy (o útěk) byly, ale letos a myslím si, že ani loni žádný pokus nebyl," řekla Francová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy