Deblista Jebavý se do druhého finále za sebou nedostal

ČTK ČTK
28. 9. 2018 11:43
Před týdnem v Petrohradu postoupil Jebavý do utkání o titul s nizozemským spoluhráčem Matwé Middelkoopem.
Roman Jebavý.
Roman Jebavý. | Foto: ČTK

Šen-čen - Tenista Roman Jebavý se na turnaji v čínském Šen-čenu neprobojoval do finále čtyřhry. S Argentincem Andrésem Moltenim podlehli nejvýše nasazené japonsko-britské dvojici Ben McLachlan, Joe Salisbury 4:6, 6:7.

Nejlepší český deblista Jebavý mohl na okruhu ATP hrát druhé finále za sebou. Před týdnem v Petrohradu postoupil do utkání o titul s nizozemským spoluhráčem Matwé Middelkoopem.

S Moltenim triumfoval osmadvacetiletý český daviscupový reprezentant v srpnu na antuce v Kitzbühelu. To byl pro Jebavého třetí titul v kariéře.

Tenisový turnaj mužů v Šen-čenu v Číně (tvrdý povrch, dotace 733.655 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Verdasco (5-Šp.) - Murray (Brit.) 6:4, 6:4, De Minaur (7-Austr.) - Džumhur (Bosna) 6:3, 7:6 (9:7), Herbert (Fr.) - Ramos (Šp.) 6:7 (6:8), 7:6 (7:1), 6:4, Nišioka (Jap.) - Norrie (Brit.) 7:6 (7:2), 6:2.

Čtyřhra - semifinále:

McLachlan, Salisbury (1-Jap./Brit.) - Jebavý, Molteni (3-ČR/Arg.) 6:4, 7:6 (7:4).

 

Právě se děje

před 52 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy