Čtyřhra beze změny. Do boje o postupový bod nominoval Navrátil Pavláska s Jebavým

ČTK ČTK
16. 9. 2017 13:04
Dvojice Roman Jebavý a Adam Pavlásek zkusí přidat třetí bod českých tenistů v baráži Davisova poháru v Nizozemsku. Kapitán Jaroslav Navrátil nezměnil původně nahlášenou nominaci. Český tým vede po pátečních dvouhrách 2:0.
DC, Česko-Francie: Jaroslav Navrátil
DC, Česko-Francie: Jaroslav Navrátil | Foto: Dalibor Sosna

Haag - Ani Lukáš Rosol, ani Jiří Veselý. Oba čeští singlisté dostali po včerejších pětihodinových bitvách volno, a do čtyřhry se v baráži v Nizozemsku za Českou republiku postaví dvojice Adam Pavlásek, Roman Jebavý. 

Čtyřhra na antuce v Haagu začne ve 13:00 a domácí podle očekávání změnu oproti losu udělali. Nasadí do ní Robina Haaseho a Matweho Middelkoopa.

"Doufám, že nám kluci udělají třetí bod. Roman hrál celý týden v tréninku výborně a Adam mě v Davisově poháru zatím nezklamal. Kluci nemají co ztratit. Holandský pár je favoritem, ale věřím, že jako bojovali Jirka (Veselý) s Lukášem (Rosolem), tak to dneska dokážou tihle dva," řekl Navrátil na facebooku českého týmu.

Jebavého čeká v sedmadvaceti letech daviscupová premiéra a Pavlásek zkusí i do třetice uspět ve čtyřhře. Předloni vyhrál v páru s Jiřím Veselým v 1. kole proti Austrálii a posléze také v baráži v Indii s Radkem Štěpánkem.

V úvodní dvouhře vydřel Veselý vítězství nad 408. hráčem světa Thiemem de Bakkerem po setech 4:6, 6:3, 4:6, 6:4 a 6:3. Poté Rosol překvapil na antuce domácí jedničku Robina Haaseho, kterého porazil 6:7, 6:3, 6:2, 3:6 a 7:5.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 34 minutami

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Portlík

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Na regionálním sněmu pro něj hlasovalo všech 68 přítomných delegátů. Portlík byl jediným kandidátem a nominovalo jej 12 z 15 oblastních sdružení. Poprvé se stal předsedou pražských občanských demokratů v listopadu 2017, kdy ve funkci nahradil bývalého místostarostu Prahy 10 Filipa Humplíka. Delegáti dnes rovněž zvolili prvního místopředsedu a trojici místopředsedů.

"Vám slibuji dva roky zábavy a oponentům dva roky úzkosti," řekl Portlík po volbě. Ke zvolení mu pogratuloval předseda ODS Petr Fiala. Připomněl, že Portlík říkal, že pražská ODS je jednotná a konsolidovaná. "Ale že takto, to jsem netušil," řekl k volebnímu výsledku Fiala.

před 1 hodinou

Lékaři v USA transplantovali plíce kuřákovi elektronických cigaret

Lékaři v americkém Detroitu provedli oboustrannou transplantaci plic pacientovi trpícímu zatím neobjasněnou nedostatečností, která by mohla být následkem kouření elektronických cigaret. Oznámila to agentura AP. Pacient požádal lékaře, aby fotodokumentaci zákroku zveřejnili jako varování ostatním.

Elektronické cigarety se dostaly do centra pozornosti amerických zdravotníků letos v srpnu, kdy byl zaznamenán první případ úmrtí na závažné plicní onemocnění, způsobené pravděpodobně používáním elektronických cigaret. Podle zdravotnických statistik bylo chorobu od té doby postiženo 2000 Američanů.

Další zprávy