Markéta Vondroušová v osmifinále French Open 2019
Markéta Vondroušová
Petra Martičová ve druhém kole French Open 2019
Petra Martičová

Vítejte u online přenosu ze čtvrtfinále tenisového French Open, v němž se utkají Markéta Vondroušová a Petra Martičová. Zápas by měl začít v úterý zhruba mezi 19. a 20. hodinou, až se dohraje duel mezi Stanem Wawrinkou a Rogerem Federerem, jehož závěr ale zdržuje déšť.

Federer na dvorci Suzanne Lenglenové právě udolal krajana Wawrinku. Znamená to, že už nic nebrání začátku zápasu Markéty Vondroušové. Ten by měl začít zhruba v 19:20.

Devatenáctiletá tenistka prožívá skvělou sezonu a postup do prvního kariérního grandslamového čtvrtfinále je třešničkou na dortu. Vondroušová zatím v Paříži ve čtyřech utkáních neztratila ani set.

Tady jsou výsledky Markéty Vondroušové na letošním Roland Garros:
1. kolo - Wangová 6:4, 6:3
2. kolo - Potapovová 6:4, 6:0
3. kolo - Suárezová-Navarrová 6:4, 6:4
4. kolo - Sevastovová 6:2, 6:0.

Vondroušová je na žebříčku na 38. místě, Chorvatka Martičová o sedm příček výše.

Chorvatka je na antuce obrovsky silná a v Paříži to jen potvrzuje. Ve druhém kole vyřadila domácí naději Kristinu Mladenovicovou, ve třetím světovou dvojku Karolínu Plíškovou. Set jí sebrala až v osmifinále Estonka Kaia Kanepiová.

Obě hráčky už jsou na dvorci a rozehrávají se. Na servisu začne Martičová.

Vzájemné zápasy? 4:0 pro Chorvatku. Letos se střetly dvakrát, ve 2. kole Australian Open i ve finále v Istanbulu kralovala Martičová.

Utkání začíná.

0:15

Naprosto geniální kraťas hned na úvod. Vondroušová na závěr delší výměny vytáhla svůj nejlepší úder a provedla ho dokonale.

15:15

Nyní už se ale útoku Martičové neubránila.

30:15

Chorvatka střílí úvodní eso zápasu.

40:15

Martičová byla u dalšího zkrácení včas a po čáře prohazovala.

0:1 Martičová získává gem

Chorvatská tenistka první hru zvládla bez větších problémů a ukázala sílu.

15:0

Martičová zahrála příliš dlouhý bekhend.

30:0

Vondroušová zakončovala chytře do protipohybu.

30:15

Češka se musela bránit a když už to vypadalo, že úspěšně, vykouzlila soupeřka nechytatelný kraťas.

40:15

Martičová je atleticky skvěle vybavená, bekhend točíčí se ven z kurtu ale nedokázala doběhnout ani ona.

1:1 Vondroušová získává gem

Neskutečná výměna. Nejprve přestřelka technických sliců z bekhendu, poté zkrácení Markéty a nakonec úspěšný lob. Je vyrovnáno.