Rodiče smůlu nepřivezli, smála se Krejčíková. Se Siniakovou opanovaly Wimbledon

Aktualizováno 10. 7. 2022 21:13
Tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková vyhrály podruhé wimbledonskou čtyřhru.
Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková po vítězství ve finále ženské čtyřhry ve Wimbledonu 2022 | Foto: Reuters

Turnajové dvojky porazily ve finále nejvýše nasazený pár Belgičanku Elise Mertensovou, Číňanku Čang Šuaj 6:2, 6:4 a navázaly na triumf z roku 2018.

Společně dosáhly na pátý grandslamový titul a druhý v tomto roce po lednovém Australian Open.

"Mám v sobě spoustu emocí. Celý den jsem se těšila, až se dostaneme na centrální kurt a uvidím zase zaplněnou královskou lóži a legendy našeho sportu," řekla Krejčíková v rozhovoru na kurtu.

"Jsou tu také moji rodiče, kteří se na nás přijeli podívat. Musela jsem je uprosit, protože se báli, že mi přinesou smůlu. Jsem ale ráda, že tu jsou a smůlu nepřivezli," smála se.

Nejlepší deblový pár loňského roku ztratil letos ve Wimbledonu jen jeden set. Už ve druhém gemu prolomily Češky soupeřkám servis. Poté, co získaly další brejk v závěru, ukončily úvodní sadu za 33 minut.

Ve druhém dějství sice nasazené jedničky hru vyrovnaly a za stavu 3:3 využily brejkbol, vedení ale při servisu Mertensové nepotvrdily. Poslední dva gemy patřily českým tenistkám a hodině a osmi minutách mohly slavit.

"Byla pro nás čest a privilegium tady hrát. Mísí se v nás spousta emocí," svěřila se šťastná Siniaková.

Pro Krejčíkovou je vítězství o to cennější, že tři měsíce nemohla hrát kvůli problémům s loktem.

Šestadvacetileté Češky triumfovaly v pátém grandslamovém finále ze šesti, mezi trofejemi jim chybí jen z US Open. V letech 2018 a 2021 ovládly antukové Roland Garros.