reklama
 
 

Češky sdírané z kůže. Také Kvitová vypovídá o nezvykle tvrdém tréninku. Je to brutální, říká

13. 12. 2017 12:17
"Už chci zápasy, už se nudím," prohlásila tenistka Petra Kvitová. Nicméně její příprava na novou sezonu je pod vedením trenérů Jiřího Vaňka a Davida Vydry hodně náročná.

Praha - Elitní české tenistky v přípravě na novou sezonou poznávají nezvyklou řeholi. O tom, že dřina před novou sezonou pořádně bolí, promluvila pro deník Aktuálně.cz národní jednička Karolína Plíšková.

A v podstatě totožnou výpověď nyní podala dvojnásobná wimbledonská šampionka Petra Kvitová. Ta se o spoustě zajímavých věcí rozpovídala pro oficiální webové stránky WTA.

Třeba o tom, jak moc ji potěšila Karen Krantzcke Sportsmanship Award za fair play a příkladné chování na kurtu i mimo něj. Tu od ostatních hráček obdržela už pošesté z posledních sedmi let.

"Letos je to pro mě takové speciální a jsem za to moc šťastná. Zřejmě proto, že jsem první polovinu sezony zmeškala. Je to od hráček moc hezké," poděkovala ještě jednou Kvitová. Chovat se na kurtu i mimo něj v duchu fair play pro ni prý není vůbec složité.

"Je to pro mě přirozené, chovat se slušně," zasmála se momentálně 29. hráčka světového žebříčku. "Vždycky jsem ta, která chce na kurtu bojovat. Ale mimo kurt jsme jen normální lidé. Miluju, když mohu každému říct ahoj a usmát se. Nechci se nikomu vyhýbat. Jsem ráda, že je mohu potkávat," vysvětlila Kvitová, co pro ni znamená sportovní chování.

"Je to o respektu vůči ostatním. Protože navzájem se přece potřebujeme. Jsme bojovnice, soupeřky, ale na druhou stranu také kolegyně," dodala.

10 days of fitness training ✅

Příspěvek sdílený Petra Kvitova (@petra.kvitova),

Kvitové je ale samozřejmě jasné, že úsměvy mimo kurt jí k ryze sportovním úspěchům nedovedou. Nutná je tvrdá dřina. A té česká tenistka v těchto týdnech ochutnává víc než dost.

"Musím říct, že je to brutální," svěřila se v rozhovoru. "Asi nikdy jsem si nedokázala představit tak tvrdou přípravu, jakou mám letos."

Na nic si však zatím nemůže stěžovat, protože zůstává zdravá. "To je to nejdůležitější. Uvidíme. Už se hodně těším na zápasy, protože čas tréninků pro mě není to pravé ořechové. O dost raději mám samotná utkání," připomněla svou preferenci.

Kvitová vyjádřila spokojenost s tím, jakým způsobem se v roce 2017 vrátila po zranění ruky do tenisového kolotoče. Hlavně ji těšilo, jak dokázala zlepšit svou fitness stránku. 

"V tom období, kdy jsem nemohla hrát tenis, v první polovině roku, jsem dělala opravdu hodně fitness. Za to jsem šťastná," řekla Kvitová a zdůraznila, že být fyzicky dobře připravená je skvělým předpokladem pro to zůstat zdravá.

"To si chci s sebou vzít do nové sezony, zdraví a fitness," dodala. Hodně také pracuje na servisu, s nímž nebyla v závěru uplynulého ročníku ani trochu spokojená.

"Dělala jsem tam strašnou spoustu dvojchyb a to prostě nebylo dobré," zasmála se Češka. "Vylepšovat ale samozřejmě potřebuju všechno, abych se udržela v kontaktu s těmi nejlepšími hráčkami. V přípravě je potřeba do toho dát víc než 100 procent, protože každý na sobě tvrdě pracuje a já pak nechci být ta poslední," konstatovala sedmadvacetiletá tenistka, která během přípravy trénovala v Dubaji, Monte Carlu a nyní v České republice, kde ji čeká extraliga.

Do Austrálie odcestuje dva dny po Štědrém dnu a před prvním grandslamem sezony odehraje turnaj v Brisbane. "Se svou rodinou strávím dva vánoční dny, pak musím jet," vysvětlila.

"Ale musím říct, že se do Austrálie těším. Miluju ji. Místní lidi, počasí, prostě všechno. Pro mě to znamená tenis a jako bonus krása té země. A také zápasy. Už se nudím," smála se Kvitová.

autor: Aleš Vávra | 13. 12. 2017 12:17

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama