Češky sdírané z kůže. Také Kvitová vypovídá o nezvykle tvrdém tréninku. Je to brutální, říká

Aleš Vávra Aleš Vávra
13. 12. 2017 12:17
"Už chci zápasy, už se nudím," prohlásila tenistka Petra Kvitová. Nicméně její příprava na novou sezonu je pod vedením trenérů Jiřího Vaňka a Davida Vydry hodně náročná.
Petra Kvitová v přípravě na sezonu 2018
Petra Kvitová v přípravě na sezonu 2018 | Foto: Instagram Petra Kvitova

Praha - Elitní české tenistky v přípravě na novou sezonou poznávají nezvyklou řeholi. O tom, že dřina před novou sezonou pořádně bolí, promluvila pro deník Aktuálně.cz národní jednička Karolína Plíšková.

A v podstatě totožnou výpověď nyní podala dvojnásobná wimbledonská šampionka Petra Kvitová. Ta se o spoustě zajímavých věcí rozpovídala pro oficiální webové stránky WTA.

Třeba o tom, jak moc ji potěšila Karen Krantzcke Sportsmanship Award za fair play a příkladné chování na kurtu i mimo něj. Tu od ostatních hráček obdržela už pošesté z posledních sedmi let.

"Letos je to pro mě takové speciální a jsem za to moc šťastná. Zřejmě proto, že jsem první polovinu sezony zmeškala. Je to od hráček moc hezké," poděkovala ještě jednou Kvitová. Chovat se na kurtu i mimo něj v duchu fair play pro ni prý není vůbec složité.

"Je to pro mě přirozené, chovat se slušně," zasmála se momentálně 29. hráčka světového žebříčku. "Vždycky jsem ta, která chce na kurtu bojovat. Ale mimo kurt jsme jen normální lidé. Miluju, když mohu každému říct ahoj a usmát se. Nechci se nikomu vyhýbat. Jsem ráda, že je mohu potkávat," vysvětlila Kvitová, co pro ni znamená sportovní chování.

"Je to o respektu vůči ostatním. Protože navzájem se přece potřebujeme. Jsme bojovnice, soupeřky, ale na druhou stranu také kolegyně," dodala.

10 days of fitness training ✅

Příspěvek sdílený Petra Kvitova (@petra.kvitova),

Kvitové je ale samozřejmě jasné, že úsměvy mimo kurt jí k ryze sportovním úspěchům nedovedou. Nutná je tvrdá dřina. A té česká tenistka v těchto týdnech ochutnává víc než dost.

"Musím říct, že je to brutální," svěřila se v rozhovoru. "Asi nikdy jsem si nedokázala představit tak tvrdou přípravu, jakou mám letos."

Na nic si však zatím nemůže stěžovat, protože zůstává zdravá. "To je to nejdůležitější. Uvidíme. Už se hodně těším na zápasy, protože čas tréninků pro mě není to pravé ořechové. O dost raději mám samotná utkání," připomněla svou preferenci.

Kvitová vyjádřila spokojenost s tím, jakým způsobem se v roce 2017 vrátila po zranění ruky do tenisového kolotoče. Hlavně ji těšilo, jak dokázala zlepšit svou fitness stránku. 

"V tom období, kdy jsem nemohla hrát tenis, v první polovině roku, jsem dělala opravdu hodně fitness. Za to jsem šťastná," řekla Kvitová a zdůraznila, že být fyzicky dobře připravená je skvělým předpokladem pro to zůstat zdravá.

"To si chci s sebou vzít do nové sezony, zdraví a fitness," dodala. Hodně také pracuje na servisu, s nímž nebyla v závěru uplynulého ročníku ani trochu spokojená.

"Dělala jsem tam strašnou spoustu dvojchyb a to prostě nebylo dobré," zasmála se Češka. "Vylepšovat ale samozřejmě potřebuju všechno, abych se udržela v kontaktu s těmi nejlepšími hráčkami. V přípravě je potřeba do toho dát víc než 100 procent, protože každý na sobě tvrdě pracuje a já pak nechci být ta poslední," konstatovala sedmadvacetiletá tenistka, která během přípravy trénovala v Dubaji, Monte Carlu a nyní v České republice, kde ji čeká extraliga.

Do Austrálie odcestuje dva dny po Štědrém dnu a před prvním grandslamem sezony odehraje turnaj v Brisbane. "Se svou rodinou strávím dva vánoční dny, pak musím jet," vysvětlila.

"Ale musím říct, že se do Austrálie těším. Miluju ji. Místní lidi, počasí, prostě všechno. Pro mě to znamená tenis a jako bonus krása té země. A také zápasy. Už se nudím," smála se Kvitová.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Rakouské FPÖ hrozí rozštěpení, zárodek nové strany je ve Vídni

Rakouské protiimigrační Svobodné straně Rakouska (FPÖ), stižené skandály, hrozí rozštěpení. Stranu dnes opustili tři vídeňští radní a v zastupitelstvu hlavního města vznikla nová politická skupina. Rakouští komentátoři se domnívají, že se chystá vznik nové strany v čele s bývalým dlouholetým šéfem FPÖ Heinzem-Christianem Strachem, jemuž FPÖ pozastavila členství.

Trojice radních opustila FPÖ kvůli jejímu odmítání Stracheho. Právě skandály bývalého předsedy přitom v květnu vedly k rozpadu vládní koalice, jejíž byla FPÖ součástí, a k desetiprocentnímu oslabení strany v zářijových předčasných volbách. V nich zvítězila přesvědčivě lidová strana (ÖVP) exkancléře Sebastiana Kurze, který nyní vyjednává o nové vládě se zelenými.

Politickou scénou otřáslo zejména video, na němž je Strache zachycen ve vile na Ibize při korupčním jednání před parlamentními volbami v roce 2017. Kromě toho bývalý vicekancléř čelí obvinění ze zpronevěry stranických peněz.

Novou politickou skupinu s názvem Die Allianz für Österreich (Aliance pro Rakousko; DAÖ) založili zastupitelé Karl Baron, Klaus Handler a Dietrich Kops. "FPÖ se stala protistracheovskou stranou a my už dále nejsme připraveni ji reprezentovat," řekl po založení klubu Karl Baron. Vyjádřil rovněž naději, že Strache se ke skupině připojí a povede ji do regionálních vídeňských voleb příští rok na podzim.

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Odpolední jednání nepřinesla dohodu o klimatické neutralitě EU, rozhovory se protáhnou

Mezi lídry členských zemí Evropské unie ani po třech hodinách jednání o podpoře klimatické neutrality nenastala shoda. Podle původního plánu mělo pracovní zasedání na toto téma končit v 19:00, rozhovory se ale protahují i do večerních hodin. Překážkou jsou mimo jiné rozdílné názory na status jaderné energetiky, která je podle Česka pro realizaci ekologických cílů klíčová.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Praha neuzavře smlouvu s nevěstincem Showpark v Holešovicích

Pražský magistrát neplánuje uzavřít smlouvu na pronájem prostor v holešovické tržnici se společností Eroc, která tam od roku 1998 provozuje erotický podnik. Dnes to řekl náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě) v diskusi nad peticí za zachování klubu, kterou projednali zastupitelé. Podle náměstka město z právních důvodů smlouvu ani uzavřít nemůže. Podle jednatele firmy Zbyňka Mately klub plní pro město pozitivní funkci a jeho uzavření by mělo nežádoucí důsledky.

Magistrát před nedávnem vyhrál soudní spor se společností Delta Center, která měla holešovickou tržnici v nájmu. Nyní ji musí vyklidit a uhradit magistrátu dlužné nájemné s příslušenstvím ve výši 246 milionů korun. Součástí sporu byla i firma Eroc, která si od Delta Centra prostory pro provoz klubu pronajímala.

"Je potřeba zdůraznit, že společnost Eroc, potažmo Showpark, nikdy neměla smlouvu s městem," uvedl náměstek. Dodal, že pokud by měl klub zůstat, musela by se poprvé v historii taková smlouva podepsat, což ale není možné. Podle Vyhnánka magistrát nemůže podepsat smlouvu se společností, která provozuje veřejný dům, protože by magistrát buď musel zveřejnit záměr prostor pronajmout za účelem provozování prostituce, což je trestný čin, nebo v záměru lhát. Toto stanovisko podle něj potvrdili magistrátní právníci.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Moneta podepsala smlouvu o koupi Wüstenrot v ČR za 4,6 miliardy korun

Zástupci Moneta Money Bank dnes podepsali s německým koncernem Wüstenrot & Württembergische smlouvu o koupi stavební spořitelny a hypoteční banky Wüstenrot v Česku za 180,4 milionu eur (asi 4,6 miliardy Kč). Transakce má být vypořádána 1. dubna 2020. Podléhá ale ještě schválení ze strany České národní banky a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Firmy to dnes večer oznámily v tiskové zprávě.

Moneta uvedla, že transakcí získá navíc asi 350 000 klientů. Zatím má zhruba milion klientů. Koupi chce financovat z přebytku vlastního kapitálu a volné likvidity.

Stávající generální ředitel Wüstenrot v Česku Michael Pupala zůstane podle banky i nadále generálním ředitelem a předsedou představenstva stavební spořitelny i hypoteční banky Wüstenrot. Zároveň se stane členem vrcholového managementu Monety.

Zdroj: ČTK
Další zprávy