České tenistky budou hrát semifinále Fed Cupu s Němkami na jejich půdě

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 2. 2018 20:30
České tenistky postoupily z prvního kola Fed Cupu do semifinále, v němž se na konci dubna utkají s Německem na jeho půdě.
Český tým slaví postup do semifinále Fed Cupu.
Český tým slaví postup do semifinále Fed Cupu. | Foto: Milan Kammermayer

Minsk - Soupeřem českých tenistek v semifinále Fed Cupu bude Německo, které v Minsku vyhrálo nad Běloruskem 3:2. Hrát se bude 21. a 22. dubna na půdě soupeřek a pro Němky to bude odveta za prohrané finále této soutěže v Praze v roce 2014.

Bělorusky se musely obejít bez bývalé světové jedničky Viktorie Azarenkové, která kvůli soudu s bývalým partnerem o péči o malého syna prakticky přestala hrát tenis. Němkám také chyběly jejich nejlepší hráčky Angelique Kerberové a Julie Görgesová. Ze současného německého týmu je v první stovce jen Tatjana Mariaová na 57. místě.

Běloruské tenistky v loňském finále podlehly Spojeným státům. Teď se v Minsku opíraly především o Arynu Sabalenkovou, která vyhrála obě dvouhry. Za Německo po jednom bodu zařídily Tatjana Mariaová, která je ze současného týmu jako jediná v první stovce na 57. místě, i debutantka Antonia Lottnerová.

Za stavu 2:2 rozhodovala čtyřhra a v ní Anna-Lena Grönfeldová s Mariaovou porazily Sabalenkovou a Lidiji Morozovovou 6:7, 7:5, 6:4. Po dvou a půl hodinách proměnily pátý mečbol.

Češkám nevyšlo přání hrát doma s Běloruskem. Kapitán Petr Pála předpokládá, že Němky nasadí do semifinále silnější sestavu. "Raději bychom samozřejmě hráli doma, hlavně pro ty diváky holky Fed Cup hrají. Zastavit nás může kdokoliv, ale tohle je silný kalibr. Angelique hraje od začátku roku výborně, Görgesová měla druhý půlrok minulé sezony skvělý a dobře začala i teď. Je to velmi silný soupeř," řekl novinářům Pála.

Věří, že bude mít k dispozici nejsilnější možnou sestavu. "Němky mají obrovsky silný tým, takže my taky budeme potřebovat silný tým. S tímhle kádrem, co máme, se dá porazit každý. Byl bych hrozně rád, kdyby holky byly připravené," dodal kapitán týmu, který vyhrál pět z předchozích sedmi ročníků Fed Cupu.

Češky předpokládají, že se bude hrát na pomalém povrchu. "Hrají vždy na antuce ve Stuttgartu, potom tam mají turnaj. Umí na tom hrát. Určitě je to těžší soupeř než Bělorusko doma," řekla Petra Kvitová, která minulý týden při vítězném tažení turnajem v Petrohradu porazila Görgesovou 2:1 na sety.

Nový nehrající kapitán německého týmu Jens Gerlach nemohl radostí téměř ani mluvit. "Byl to neuvěřitelný víkend. Teď se těšíme na semifinále s Českou republikou. To bude velký zápas," řekl Gerlach.

O tom, jestli bude mít k dispozici i nejlepší německé hráčky, zatím nehovořil. Poznamenal jen, že teď má větší výběr. "Tyhle čtyři hráčky vytvořily skvělý tým, vzájemně se podporovaly a bojovaly za svou zemi. Určitě na ně nezapomenu," slíbil německý kapitán.

Druhou dvojici tvoří Francie po výhře 3:2 nad Belgií a Spojené státy, které doma vedou nad Nizozemskem už 3:0.

 

Právě se děje

Další zprávy