Česká bouře v Paříži a Federerovo utrpení. Jeho soupeř vzteky poplival kurt

Fotogalerie ze sobotního programu na grandslamovém French Open.
Barbora Krejčíková září. V Paříži podruhé za sebou dobyla osmifinále, když si poradila se světovou šestkou Elinou Svitolinovou z Ukrajiny. Velké favoritce povolila jen pět her.
"Jsem mimořádně šťastná. Ani tomu nemůžu uvěřit. Dařilo se mi hrát svůj tenis, můj plán fungoval a byl to můj dosud nejlepší zápas. Jsem nadšená, že tady jsem a můžu hrát," řekla Krejčíková na centrálním kurtu Philippa Chatriera, kde se jí dostalo zasloužených ovací.
Česká tenistka předvedla vynikající tenis, jejím elegantně hraným "bombám" od základní čáry, jedno jestli z forhendu nebo z bekhendu, nedokázala Svitolinová vůbec čelit.
"Miluju Francii," prohlásila Krejčíková, když se jí Fabrice Santoro po utkání zeptal na její současnou vítěznou sérii. Češka před Roland Garros ovládla podnik ve Štrasburku a září i na druhém grandslamu sezony.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
6. 6. 2021 7:04
"Miluju Francii. Nemůžu být šťastnější," ohlásila Barbora Krejčíková publiku na největším pařížském tenisovém jevišti, dvorci Philippa Chatriera. Češka senzačně vyřadila favoritku Elinu Svitolinovou a podruhé za sebou prošla na French Open mezi šestnáct nejlepších. Po ní se na Roland Garros představily všechny tři legendy, Rafael Nadal, Novak Djokovič a Roger Federer. Podívejte se na fotografie.
 

Právě se děje

Další zprávy