Bláznivý zápas. Sandgren dostal koňara od podavačky, Federer nevěděl, která bije

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
28. 1. 2020 19:10
Byla to napínavá bitva, kterou mohly sledovat jen silné povahy. Roger Federer i Tennys Sandgren ve čtvrtfinále Australian Open trpěli bolestmi. První jmenovaný odvrátil hned sedm mečbolů, nakonec pětisetové drama ale vyhrál.
Podavačka míčů se omlouvá Tennysu Sandgrenovi.
Podavačka míčů se omlouvá Tennysu Sandgrenovi. | Foto: Reuters

Někomu to v natřískané Rod Laver Areně mohlo připomínat gladiátorské zápasy. Oba bojovníci nebojovali jen se soupeřem, ale i s vlastním tělem. Zatímco švýcarského veterána trápilo tahání v třísle, americký outsider nastoupil s obvázaným levým kolenem. Ani jeden z nich se ale na bolístky nevymlouval.

Už už se zdálo, že Melbourne uvidí další z řady senzací a dvacetinásobný grandslamový šampion vypadne ve čtvrtfinále. Odvrátil sedm mečbolů a nakonec zápas otočil v poměru 3:2 na sety.

"Že jich bylo sedm? To si vůbec nepamatuju, já myslel, že byly tak tři," překvapil všechny novináře Federer a přiznal, že byl během zápasu v takovém transu, že vlastně ani netušil, jaký je stav.

Za stavu 1:2 to s ním přitom nevypadalo vůbec dobře. Osmatřicetiletý tenista se nechával ošetřovat. Před pátým setem si odskočil do útrob stadionu a pak hrál výborně.

"Ve třetím setu jsem začal cítit tříslo. Ale v pátém jsem byl zase zpátky. Ani jsem nechtěl věřit, že už je to pátý set, nebyl jsem tak vyčerpaný jako v utkání proti Milmanovi," připomenul svůj maratonský zápas ve třetím kole.

Duel dvou zraněných mužů v úterý sice žádný skvostný tenis nenabídl, zajímavých situací ale bylo i tak k vidění víc než dost. Třeba když Sandgren v tie-breaku čtvrtého setu odkráčel k lavičce, aby se natáhl pro lahev, a podavačka míčů ho zezadu nabrala kolenem do lýtka.

"Zabolelo to, ale nic to nebylo, hned se mi omluvila," nedělal z toho nakonec velkou vědu Američan. Věděl, že zápas se lámal někde jinde.

"Měl jsem sedm mečbolů, ale z toho jen jeden při vlastním servisu. Když hrajete proti nejlepšímu hráči všech dob, nemůžete mu dát tolik šancí na návrat. Všechna čest Rogerovi, zahrál skvěle," pochválil legendu Sandgren.

Federera nyní v semifinále čeká jiná výzva. Duel s rozjetým Srbem Novakem Djokovičem.