Berdycha mrzela další těsná prohra. Nebyl jsem šťastným článkem týmu, ale rád jsem Laver Cup zažil

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
24. 9. 2017 16:15
Tomáš Berdych končí Laver Cup s bilancí 0:3 na zápasy a výběru Evropy tak nepřinesl ani bod. V neděli prohrál deblovou bitvu po boku Chorvata Marina Čiliče proti Johnu Isnerovi a Jacku Sockovi ve dvou tiebreacích. Český tenista byl z neúspěšného tažení premiérovým ročníkem týmové soutěže zklamaný, ale byl pyšný na to, že se odehrál v Praze.
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Třikrát nastoupil, pokaždé hrál solidně, ale nebyl z toho ni jeden bod. Není divu, že Tomáš Berdych přišel před novináře po boku s Marinem Čiličem, se kterým prohráli nedělní čtyřhru na Laver Cupu, hodně skleslý.

"Byl to další těsný zápas, je těžké najít nějaké věci, které byly špatně. Možná jeden dva míče. Ale není to žádná věda, takhle to v tenise chodí," řekl na úvod dvaatřicetiletý český tenista.

V pátek si zahrál debl spolu s Rafaelem Nadalem, a podlehli Nickovi Kyrgiosovi a Jacku Sockovi až v super tiebreku, ten musel rozhodnout i o Berdychově porážce proti Kyrgiosovi v singlu, nedělní duel proti duu Sock, Isner zase skončil po dvou zkrácených hrách.

"Hráli jsme proti jejich nejlepšímu deblovému týmu, který toho už na okruhu hodně odehrál. Co na to říct, nebyl jsem o víkendu zrovna šťastným článkem týmu, ale takový je sport," krčil rameny Berdych.

Spolupráci s Čiličem si ale rodák z Valašského Meziříčí pochvaloval. "Bylo to dobré, předvedli jsme kvalitní výkon. Rozhodlo pár míčů, dva sporné balóny na konci zápasu, při kterých nám nepřálo štěstí a možná ani rozhodčí," dodal.

Těsné míče z koncovky zápasu ale dojem z premiérového ročníku Laver Cupu Berdychovi nezkazily. "Budu mít dobré vzpomínky, byla to velká akce, která se poprvé hrála v Praze. Na to bychom měli být pyšní. Jsem šťastný, že jsem toho mohl být součástí," řekl.

Zážitkem pro něj bylo to, že mu před i během zápasů mohli radit současné tenisové legendy Nadal a Federer. Hlavně první jmenovaný v neděli na lavičce týmu Evropy pořádně fandil.

"Vždycky se po zápase potkáme, je neskutečné od nich cítit tu podporu. Prožívají i ostatní zápasy. V tom je tahle soutěž opravdu unikátní, potkáte v týmu hráče, kteří jsou obvykle vašimi soupeři," chválí koncept Laver Cupu Berdych.

Výběr světa ale přeci jen na celé čáře vítězí v tom, jakou show dělají během utkání na lavičce.

"Jestli mají dost energie, tak asi můžou bláznit celou dobu, jsou to mladí kluci. Přeci jen je to náročné, když celé dny trávíte v hale, podporujete ostatní, taky se musíte nachystat na vlastní zápas a do postele se dostanete někdy kolem jedné nebo druhé hodiny ráno. My se proto spíš šetříme," dodal.

Teď se už Berdych pomalu může soustředit na návrat na okruh, kde se od prohry v druhém kole US Open, kde ho limitovala bolavá bedra, neukázal. 

"Ve středu odlétám do Pekingu a pak Šanghaje. To je jediné nač se soustředím. Po té, co mě v New Yorku zastavilo zranění, tak asi myšlenky na Masters nejsou aktuální. Samozřejmě, pokud se mi povede ještě jeden turnaj, tak tam ta šance může být," odhalil další program aktuální 19. hráč světa.

 

Právě se děje

Další zprávy