reklama
 
 

Berdych už letos hrát nebude, začít chce v Austrálii

18. 9. 2018 14:37
Třiatřicetiletý Berdych plánuje návrat na kurty v lednu příštího roku, rád by si zahrál na Australian Open.

Praha - Tenista Tomáš Berdych chce zcela vyřešit problém se zády a v letošní sezoně už se na turnajích neobjeví. Bývalý čtvrtý hráč světa plánuje návrat na kurty, pokud bude v pořádku, začátkem příštího roku v Austrálii.

"Mám ideální plán, nástřel, jak bych si to představoval. Situace je taková, že bych začal v Austrálii, turnaje před Australian Open a potom Australian Open," nastínil Berdych den po svých třiatřicetinách na setkání s novináři v Praze.

"Pořád mám tenis strašně rád a baví mě. Ale jenom za předpokladu, že budu fit a budu bojovat se soupeřem a ne sám se sebou. Cíl je jasný, být zdravý, vrátit se do tréninkového rytmu a pak bude to docela pěkné," řekl Berdych.

Kvůli potížím se zády hrál turnaj naposledy v červnu v Londýně na trávě v Queen's Clubu, kde podlehl v 1. kole Francouzi Julienu Benneteauovi. V žebříčku ATP se od té doby propadl až na 73. místo, přesto je nadále českou jedničkou.

Letos se mu dařilo na Australian Open, kde prohrál až ve čtvrtfinále s Rogerem Federerem. Pak se ale bolesti podepisovaly na jeho výkonech. V jarní antukové části sezony nevyhrál ani jeden zápas a na trávě uspěl v jednom ze tří utkání.

Kvůli vleklým problémům se zády Berdych předčasně ukončil už minulý rok.

autor: ČTK | 18. 9. 2018 14:37

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama