Krejčíková je v osmifinále US Open. Po kvalifikantce na ni čeká šampionka Muguruzaová

Aktualizováno 3. 9. 2021 22:21
Barbora Krejčíková zvládla utkání třetího kola US Open, ve kterém porazila Rusku Kamillu Rachimovovou 6:4, 6:2. Její soupeřkou v osmifinále bude někdejší světová jednička a dvojnásobná šampionka grandslamu Garbiňe Muguruzaová.
Barbora Krejčíková
Barbora Krejčíková | Foto: Reuters

"Zápas byl složitý, což jsem očekávala. První set byl hodně vyrovnaný, dobře podávala a rozhodl jeden brejk. To bylo hodně důležité a ve druhém setu jsem začala hrát lépe. Cítila jsem, že hraju solidně a odvedla jsem velmi dobrou práci," řekla Krejčíková.

Rachimovová, která do hlavní soutěže postoupila jako "šťastná poražená" z kvalifikace, klada šampionce French Open zejména v první sadě tuhý odpor. Ten Krejčíková zlomila za stavu 4:4, kdy proměnila hned svůj první brejkbol v zápase a následně potvrdila zisk setu na svém podání.

V druhém dějství Krejčíková sebrala ruské soupeřce podání už ve třetím gamu. V následné klíčové hře celého zápasu odvrátila na svém podání dva brejkboly soupeřky, a poté už celý zápas dovedla k postupu do osmifinále.

V něm se utká se Španělkou Garbiňe Muguruzaovou, která v dramatickém duelu dvou grandslamových šampionek a bývalých světových jedniček porazila Bělorusku Viktorii Azarenkovou 6:4, 3:6, 6:2.

Muguruzaovou dokázala Krejčíková porazit na nedávném turnaji v Cincinnati, ale letos s ní také prohrála ve finále turnaje v Dubaji.

Halepová je v osmifinále

Do osmifinále postoupila i bývalá světová jednička Simona Halepová z Rumunska. Turnajová dvanáctka ve třetím kole v New Yorku porazila Jelenu Rybakinovou z Kazachstánu po setech 7:6, 4:6 a 6:3.

Bez problémů prochází turnajem druhý hráč světa Daniil Medveděv. Předloňský finalista si ve třetím kole poradil 6:0, 6:4 a 6:3 s Pablem Andújarem ze Španělska a zatím ve Flushing Meadows ztratil jen 22 gamů.

Semifinalistka závěrečného grandslamu z roku 2015 Halepová vyhrála divoký první set. Za stavu 3:5 odvrátila první setbol a další tři v tie-breaku poté, co sama nevyužila šest setbolů. Nakonec jí pomohla soupeřka dvojchybou a tie-break získala 13:11.

Dvaadvacetiletá Rybakinová si nechala zatejpovat kotník a díky své razanci dokázala vyhrát druhý set, ale Halepová ve třetím dějství po ztrátě podání v první hře získala za pomoci tradičně výborného pohybu čtyři hry v řadě a duel po dvou a půl hodině ukončila čistou hrou.

Tenisový grandslamový turnaj US Open v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 57,5 milionu dolarů):

Muži:

Dvouhra - 3. kolo:

Gojowczyk (Něm.) - Laaksonen (Švýc.) 3:6, 6:3, 6:1, 6:4, Medveděv (2-Rus.) - Andújar (Šp.) 6:0, 6:4, 6:3

Ženy:

Krejčíková (8-ČR) - Rachimovová (Rus.) 6:4, 6:2, Muguruzaová (9-Šp.) - Azarenková (18-Běl.) 6:4, 3:6, 6:2, Halepová (12-Rum.) - Rybakinová (19-Kaz.) 7:6 (13:11), 4:6, 6:3, Svitolinová (5-Ukr.) - Kasatkinová (25-Rus.) 6:4, 6:2, Kerberová (16-Něm.) - Stephensová (USA) 5:7, 6:2, 6:3.

Čtyřhra - 2. kolo:

Minnenová, Van Uytvancková (Belg.) - Perezová, Peschkeová (16-Austr./ČR) 7:5, 1:6, 6:2, Gauffová, McNallyová (11-USA) - Martincová, Vondroušová (ČR) 6:4, 6:3, Anastasia Rodionovová, Arina Rodionovová (Austr.) - Voráčová, Kalininová (ČR/Ukr.) 4:6, 6:3, 6:4.