Australský tenisový talent kvůli podezřelému zápasu nesmí hrát

ČTK ČTK
9. 2. 2017 17:20
Loňský vítěz juniorky na tenisovém Australian Open Oliver Anderson, který je podezřelý z ovlivnění zápasu na turnaji nižší kategorie, má do vyřešení případu pozastavenou činnost. Oznámilo to dnes oddělení pro bezúhonnost tenisu. Osmnáctiletého hráče, považovaného za velký talent australského tenisu, už na začátku roku obvinila ze zmanipulování zápasu policie. Vyšetřování se podle médií týká utkání na říjnovém challengeru v australském Traralgonu. Anderson tam v prvním kole prohrál s krajanem Harrisonem Lombem první set 4:6, ale v dalších dvou sadách jasně zvítězil 6:0 a 6:2. Svěřenec bývalého deblového specialisty Wayna Arthurse je podezřelý, že první set prohrál schválně.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 23 minutami

IKEM začne stavět nové pavilony, hotovo bude za dva a půl roku

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který je největším transplantačním centrem v Česku, ve středu slavnostně zahájil stavbu dvou nových pavilonů. Přístavba umožní rozšíření kardiovaskulárních a transplantačních programů, bude tam také nový urgentní příjem. Náklady na stavbu budou 1,05 miliardy korun, z toho 603,7 milionu korun přispěje stát prostřednictvím strategických vládních investic.

Podepsání smlouvy se zhotovitelem a poklepání základního kamene stavby se ve středu zúčastnili premiér Andrej Babiš (ANO), ministr Petr Arenberger (za ANO), ředitel IKEM Michal Stiborek a zástupci stavební firmy IMOS Brno. Nové pavilony by měly být hotové za 2,5 roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy