Australský tenisový talent kvůli podezřelému zápasu nesmí hrát

ČTK ČTK
9. 2. 2017 17:20
Loňský vítěz juniorky na tenisovém Australian Open Oliver Anderson, který je podezřelý z ovlivnění zápasu na turnaji nižší kategorie, má do vyřešení případu pozastavenou činnost. Oznámilo to dnes oddělení pro bezúhonnost tenisu. Osmnáctiletého hráče, považovaného za velký talent australského tenisu, už na začátku roku obvinila ze zmanipulování zápasu policie. Vyšetřování se podle médií týká utkání na říjnovém challengeru v australském Traralgonu. Anderson tam v prvním kole prohrál s krajanem Harrisonem Lombem první set 4:6, ale v dalších dvou sadách jasně zvítězil 6:0 a 6:2. Svěřenec bývalého deblového specialisty Wayna Arthurse je podezřelý, že první set prohrál schválně.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 42 minutami

Dámský gambit na Netflixu vidělo 62 milionů lidí, v Česku je druhý

Minisérii z šachového prostředí Dámský gambit, ve které hlavní roli ztvárnila Anya Taylor-Joyová, na platformě Netflix vidělo 62 milionů lidí. Firma čísla sledovanosti obvykle nezveřejňuje, činí tak jen v případě mimořádných úspěchů. Netflix zveřejnil 23. října všech sedm dílů Dámského gambitu, které od té doby patří do desítky nejsledovanějších pořadů v USA, Velké Británii, Argentině nebo Izraeli. Momentálně je minisérie druhou nejžádanější položkou Netflixu v Česku, hned za čtvrtou řadou seriálu Koruna.

Podle Netflixu dále Dámský gambit obecně posílil zájem o šachy. Hledání tohoto slova na Googlu stouplo dvojnásobně, uživatelé serveru eBay.com dvakrát častěji hledají předměty související s šachami a webu Chess.com se pětinásobně zvýšil počet zaregistrovaných uživatelů.

Další zprávy