Australský tenisový talent kvůli podezřelému zápasu nesmí hrát

ČTK ČTK
9. 2. 2017 17:20
Loňský vítěz juniorky na tenisovém Australian Open Oliver Anderson, který je podezřelý z ovlivnění zápasu na turnaji nižší kategorie, má do vyřešení případu pozastavenou činnost. Oznámilo to dnes oddělení pro bezúhonnost tenisu. Osmnáctiletého hráče, považovaného za velký talent australského tenisu, už na začátku roku obvinila ze zmanipulování zápasu policie. Vyšetřování se podle médií týká utkání na říjnovém challengeru v australském Traralgonu. Anderson tam v prvním kole prohrál s krajanem Harrisonem Lombem první set 4:6, ale v dalších dvou sadách jasně zvítězil 6:0 a 6:2. Svěřenec bývalého deblového specialisty Wayna Arthurse je podezřelý, že první set prohrál schválně.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy