"Tisknete si je na 3D tiskárně?" Čeští junioři na australském grandslamu udivují svět

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
25. 1. 2022 17:38
Zatímco oči českých fanoušků sledovaly především čtvrtfinálovou účast Barbory Krejčíkové, na menších dvorcích v Melbourne Parku byly k vidění zápasy budoucích hvězd světového tenisu. O postup do poslední osmičky talentů zabojují hned čtyři Češi. A už teď o nich zahraniční reportéři mluví v superlativech.
Jakub Menšík
Jakub Menšík | Foto: Instagram Jakub Menšík

Tereza Valentová, Dominika Šálková, Jakub Menšík a Jakub Nicod. Čtyři jména, která momentálně reprezentují Českou republiku na juniorském grandslamu a jsou už v osmifinále. A že to není jen tak náhodou, dokazují i ohlasy na jejich zápasy, kterými se to hemží v zahraničních médiích.

Asi největším zjevením je teprve čtrnáctiletá Valentová. V celém pavouku byla nejmladší tenistkou, přitom po cestě do osmifinále ztratila jen deset her. 

"Ti, kdo tuhle stránku sledují, vědí, že Valentovou moc dobře sleduju. Má šikovnou ruku, skvělý cit pro míč, dobře variuje, je to komplexní hráčka. Ještě musí zapracovat na fyzičce, ale v jejím věku je to velký příslib," napsal twitterový tenisový účet JeremTennis.

Hráčka pražské Sparty si pobyt v Melbourne užívá, i když poprvé v životě cestovala takhle daleko a téměř čtyřicet hodin.

"Chci si vyzkoušet, jaké to tady je. Je to neskutečná věc a také čest, že jsem tady mezi nejlepšími juniorkami. Moc se mi tu líbí," citoval českou tenistku Tenisový svět.

Mezi aktuálně 16 nejlepšími juniorkami pavouku figuruje i její sedmnáctiletá krajanka Dominika Šálková. 

"Skvělá a agresivní hráčka od základní čáry s úžasným bekhendem. Moc mě zajímá, jak jí to v pavouku tenhle týden ještě půjde," napsal na Twitter velšský tenisový reportér Jake Davies.

A čeští tenisté za dívkami nezaostávají. Šestnáctiletý Menšík plní roli nasazené čtyřky a zatím potvrzuje, že závěr loňského roku, kdy poskočil do první patnáctky juniorského žebříčku, byl jen začátek.

"Je to talentovaný mladík. Ukázal to už na US Open a pokračuje i v Austrálii. Je to bezpochyby jeden z favoritů na celkové vítězství," myslí si Julien Kergonou z tenisového serveru Tennisbreaknews.com.

Naprosto suverénně si zatím počíná i sedmnáctiletý Jakub Nicod, který dosud neztratil ani set. "Česká republika si ty hráče snad tiskne na 3D tiskárně," dodal k příspěvku o českých juniorských výsledcích tenisový fanoušek Cedric.

O tom, kdo z nich půjde v Austrálii ještě dál, se rozhodne z úterý na středu v noci českého času. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy