Steeplaři Habarta a Vích i tyčkařka Švábíková postoupili na ME do finále

8. 6. 2024 13:11

Oba čeští steepleři postoupili do finále mistrovství Evropy. Damián Vích byl v Římě šestý v prvním rozběhu časem 8:34,27, Tomáš Habarta se výkonem 8:23,96 přiblížil na 1,28 sekundy svému nedávnému českému rekordu a postoupil z osmé příčky ve druhém rozběhu. Dva čeští atleti poběží finále této disciplíny na mistrovství Evropy po padesáti letech. Ve finále bude podle očekávání také tyčkařka Amálie Švábíková, bronzová medailistka z loňského halového ME.

V semifinále jsou čtvrtkařky Lurdes Gloria Manuel a Tereza Petržilková, které doplní nasazenou Ladu Vondrovou. Manuel se v celkovém hodnocení rozběhů zařadila časem 51,36 na druhé místo, Petržilková postoupila výkonem 51,96 jako pátá. Do semifinále stovky postoupila Karolína Maňasová

Nevedlo se čtvrtkařům, ani jeden z tria nepostoupil z rozběhu. Nejlepší z nich Patrik Šorm byl výkonem 46,40 devatenáctý. Současná česká jednička Matěj Krsek běžel nejpomaleji od roku 2022 a časem 46,69 se zařadil na 21. pozici. Porazil jen Pavla Masláka, který se nakonec dostal i do individuálního závodu, ale v něm skončil výkonem 47,99 poslední.

V kvalifikaci kladivářů neuspěli Volodomyr Myslyvčuk, který absolvoval první start na vrcholné akci v českých barvách, ani Patrik Hájek.