Sparta kvůli vhozenému dělbuchu nedohrála přípravný duel

5. 7. 2013 20:43
Kamil Vacek na soustředění Sparty v Rakousku
Kamil Vacek na soustředění Sparty v Rakousku | Foto: CPA Eduard Erben

Bad Leonfelden (Rakousko) - Fotbalisté pražské Sparty nedohráli dnešní přípravný zápas na soustředění v Rakousku proti Admiře Wacker Mödling.

"Jsme rádi, že za námi fanoušci vyrazili a přijeli nás podpořit, ovšem některý z diváků pokazil výlet sparťanským fanouškům a oběma týmům zničil velmi kvalitní zápas," uvedl na internetových stránkách Sparty vedoucí mužstva Miroslav Baranek.

Přítomným fanouškům oznámil mikrofonem rozhodnutí sudích a soupeře nepokračovat v utkání. "Domluvili jsme se, že zápas nebude z bezpečnostních důvodů pokračovat. Podstatné je, že jsou všichni v pořádku," uvedl Baranek. "Ale mrzí nás to," dodal.

Letenští nejprve prohrávali

Sparťané v té chvíli hráli s devátým týmem uplynulého ročníku rakouské ligy nerozhodně 1:1. Soupeř se dostal do vedení hned v 5. minutě, Letenští pak ale byli aktivnější a převahu korunovali ve 23. minutě, kdy vyrovnal útočník David Lafata.

Pražané v předešlých zápasech na soustředění porazili Kecskeméti 3:1 a Legii Varšava 1:0. V sobotu je čeká souboj s týmem Vorwärts Steyr z rakouské regionální ligy.

Pražský rival Sparty Slavia uhrála ve Švýcarsku remízu 2:2 s favorizovaným Young Boys Bern. Pražané dokonce dvakrát vedli po dvou brankách Martina Juhara, sedmý tým uplynulé sezony švýcarské ligy ale ze dvou penalt pokaždé srovnal. O výhru slávisté přišli pět minut před koncem.

Přípravná fotbalová utkání:

Sparta Praha - Admira Wacker Mödling 1:1 (1:1) - ukončeno v 60. minutě po vhození dělbuchu na hřiště

Branky: 23. Lafata - 5. Ouedraogo.

Sestava Sparty: Vaclík - Pauschek (46. Kadeřábek), Polom, Holek, Hybš - Vacek, Vácha, Hušbauer - Kadlec, Přikryl - Lafata. Trenér: Lavička.

Baník Ostrava - ROW Rybnik (Pol.) 2:1 (1:1)

Branky: 42. Kukec, 90. Byrtus - 21. Cisse.

Sestava Ostravy: I. poločas: Bárta - Byrtus, Frydrych, Vomáčka, Dedić - Kukec, Foltýn, Šichor, Milosavljev - Rolinc, Kraut.

II. poločas: Pavlenka - Zawada, Baránek, Vomáčka, Dedić - Byrtus, Šichor, Vašenda, Holzer - Kukec, Kraut. Trenér: Svědík.

Young Boys Bern - Slavia Praha 2:2 (0:1)

Branky: 52. Costanzo z pen., 85. Kubo z pen. - 34. a 73. Juhar.

Sestava Slavie: Čontofalský - Dostál (46. Kolařík), Nitrianský, Bortel, Čonka - Gecov - Mičola, Zmrhal, Juhar (85. Koreš) - Kisel (80. Šimeček) - Škoda (46. Fenin). Trenér: Petrouš.