Sparta je nejméně sympatický klub v lize. Derby ale vyhraje, odhalil průzkum

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
Fotbaloví fanoušci mají jasno. Nedělní ligové derby pražských "S" ovládne Sparta. Zároveň je ale podle průzkumu agentury NMS Market Research nejméně sympatickým klubem nejvyšší soutěže.
Radost fotbalistů Sparty
Radost fotbalistů Sparty | Foto: Reuters

I když má česká fotbalová liga za sebou sotva polovinu podzimní sezony, nedělní derby pražských "S" může hodně napovědět, jak jsou na tom oba hlavní aspiranti na titul.

Slavia by v případě vítězství navýšila náskok před Letenskými už na šest bodů. Na Spartu by navíc už mohla dotírat i dosud třetí Plzeň.

Z velkého průzkumu, v jehož rámci agentura oslovila reprezentativní vzorek 2049 lidí, vzešla jako hlavní favorit třaskavé bitvy Sparta, která tříští pozornost mezi Ligu mistrů a domácí soutěž. Myslí si to 36 % českých fotbalových fanoušků.

Fanouškovské tábory věří svým klubům, i když Letenští víc. Výhru Sparty očekává 74 % sparťanů a vítězství Slavie 65 % jejích fanoušků. Třetina slávistů i sparťanů tipuje výsledek 2:1 ve prospěch svého týmu.

Většina ze všech fotbalových nadšenců věří, že se bude kopat penalta nebo že některý z gólů bude přezkoumávat VAR. A pětina si myslí, že se hráči na trávníku poperou.

Průzkum před derby
Průzkum před derby | Foto: NMS Market Research

Sparta pak vládne i v dalších žebříčcích. Že vyhraje titul, tipuje 39 procent fanoušků. Stejně tak ji hned čtvrtina dotazovaných označila za nejméně sympatický klub v lize.

"Pro 28 % příznivců Viktorie Plzeň je nesympatická Slavia, Sparta pak pro 38 % Viktoriánů. Následují fandové Baníku Ostrava, kteří Spartu označili za nesympatickou ve 34 % případů, Slavii ve 22 %," uvedl Milan Radosta z NMS Market Research.

Podívejte se na sestřih utkání Nijmegen - Feyenoord, v němž tým trenéra Briana Priskeho znovu ztratil body | Video: Asociated Press