Slavia zničila v malém derby Bohemians čtyřmi góly, v čele tabulky už má náskok

před 2 hodinami
Fotbalisté Slavie v 10. kole první ligy zvítězili ve vršovickém derby 4:0 na hřišti Bohemians 1905 a vedou tabulku o tři body před Spartou, která v pátek překvapivě nestačila doma 2:3 na Olomouc a s níž se utkají za týden v Edenu.
Radost fotbalistů Slavie
Radost fotbalistů Slavie | Foto: Milan Kammermayer

Kouč Slavie Trpišovský udělal oproti středeční výhře v Evropské lize na hřišti Ludogorce Razgrad pouze dvě změny v základní sestavě.

Poprvé po svém nedávném návratu do klubu nastoupil od začátku Lingr, jenž ve 13. minutě nevyužil hlavou první velkou šanci duelu.

O minutu později už ale slavil, když Diouf poslal odražený míč z voleje přesně ke vzdálenější tyči. Senegalský levý bek dal pátý gól v ligovém ročníku, v tabulce kanonýrů je lepší pouze olomoucký Kliment s devíti zásahy.

V 16. minutě Diouf obešel na levé straně Matouška, připravil pozici Provodovi a jeho střílenou nabídku před bránu usměrnil do sítě patičkou Chorý.

Reprezentační útočník navázal na penaltovou trefu z minulého kola proti svému bývalému klubu Plzni, v ligové sezoně má na kontě tři góly.

Zmar "Klokanů" dokonal Petrákův vlastní gól z 34. minuty. Odchovanec Slavie si při snaze o odkop Lingrova přízemního centru trefil stojnou nohou a od ní se míč odrazil za Frühwaldova záda.

Domácí kouč Veselý zareagoval o poločase dvojitým střídáním, obraz hry se ale nezměnil a v 52. minutě jeho tým inkasoval počtvrté. Provod po individuální akci vybídl před bránou ke skórování Zafeirise, který si snadno připsal druhý gól v ligovém ročníku.

Slavia inkasovala v úvodních devíti kolech pouze jednou, což je rekord, a i dnes potvrzovala pozici nejlepší defenzivy soutěže. Dvacátou brankou v ročníku se navíc dotáhla na vedoucí Spartu i v ofenzivní statistice. Bilanci mohl ještě vylepšit v 67. minutě Lingr, ve vyložené šanci ale přestřelil.

10. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Slavia Praha 0:4 (0:3)

Branky: 14. Diouf, 16. Chorý, 34. vlastní Petrák, 52. Zafeiris. Rozhodčí: Všetečka - Mokrusch, Hrabovský - Petřík (video). ŽK: Vondra, Hybš (oba Bohemians). Diváci: 5531.

Bohemians: Frühwald - Hůlka, Petrák, Vondra - Křapka, Smrž (59. Ristovski), Čermák (73. Hrubý), Hybš (83. Shejbal) - Matoušek (46. Drchal), Kovařík - Hilál (46. Zeman). Trenér: Veselý.

Slavia: Kinský - Holeš (79. Chaloupek), Zima, Bořil - Douděra (68. Zmrzlý), Oscar, Zafeiris (68. Jurásek), Diouf - Lingr, Provod (68. Prebsl) - Chorý (75. Chytil). Trenér: Trpišovský.