Slavia s Duklou nezaváhala. Dvěma góly se pod výhru podepsal Chorý

před 2 hodinami
Fotbalisté vedoucí Slavie zvítězili ve 13. kole první ligy nad Duklou 3:0 a zůstali jako jediní v sezoně nejvyšší soutěže neporaženi. Vršovičtí v neúplné tabulce zvýšili svůj náskok před druhou Spartou na devět bodů. V prvním poločase skóroval Tomáš Chorý z penalty, po přestávce zisk tří bodů pojistili Matěj Jurásek a svou druhou trefou znovu Chorý. Dukla zůstala na třináctém místě.
Tomáš Chorý
Tomáš Chorý | Foto: Milan Kammermayer

Slávisté netradičně nastoupili v čistě bílých dresech pouze s červenou hvězdou. Chybějící červená část sešívaného dresu měla symbolizovat nedostatek dárců krve, na což chtěl klub v kampani na jejich podporu upozornit.

Trenér Trpišovský udělal v základní sestavě pět změn oproti čtvrteční prohře 0:1 na hřišti Bilbaa v Evropské lize. Dukle kvůli bolavým zádům chyběl čerstvý člen Klubu ligových kanonýrů Řezníček.

Právě hosté zahrozili jako první. Kozmova rána byla prudká, ale mířila do středu branky a Kinský míč vytáhl nad břevno. Další šance už přibývaly na straně velkého favorita. Zafeiris ji připravil Prebslovi, který v pádu hlavou netrefil mezi tyče.

Další centr adresoval Holeš, nejvýš vyskočil Diouf a proti jeho hlavičce výborně zasáhl gólman Hruška. Dukla zahrozila ještě jednou, exslávista Mešanovič šel sám na Kinského, ale neprostřelil ho. Domácím pomohla penalta. Douděrův centr spadl na ruku Ludvíčkovi a Chorý si proměněním pokutového kopu připsal čtvrtý podzimní gól v nejvyšší soutěži. Těsně před přestávkou pak reprezentační útočník ještě trefil břevno.

Další zásah Chorého po přestávce kvůli ofsajdu neplatil. Později už domácí vedení navýšili. Bořil vtipným obloučkem vysunul do křídla Juráska, který z levé strany vnikl do pokutového území a tvrdou střelou pod břevno nezadržitelně skóroval. Dvakrát pak zahrozil slávista David Douděra, jehož bratr Martin se v dresu soupeře také dostal v průběhu druhé půle na hřiště. Ve druhé šanci reprezentační křídelník jen těsně minul.

Hosté mohli aspoň zkorigovat skóre, Špatenka vypálil těsně vedle bližší tyče. Slavia byla údernější. Střídající Provod po dlouhém úniku po křídle naservíroval další gól pro Chorého. Dvoumetrový útočník si připsal osmou soutěžní branku za Slavii a pátou trefou v lize se dotáhl na spoluhráče Dioufa.

Zmar Dukly ilustroval střídající Bačinský, který vystřelil pohotově, ale trefil jen pravou spojnici branky. Tým z Julisky tak v české lize Slavii ještě ani jednou neporazil, ačkoliv na to měl již 19. pokus. Dukla podlehla Slavii popáté po sobě.

Bohemce se venku daří

Mladá Boleslav remizovala na svém hřišti 1:1 s Karvinou. Domácí poslal do vedení v nastavení první půle premiérovým gólem v nejvyšší soutěži střídající Matyáš Vojta, v 57. minutě srovnal Amar Memič. V 83. minutě neproměnil penaltu mladoboleslavský Patrik Vydra, jenž neuspěl ani ve čtvrtek v Konferenční lize při porážce 0:1 s Luganem.

Hráči Bohemians zvítězili v Teplicích 2:1 a pošesté za sebou bodovali na hřištích soupeřů. O jejich výhře rozhodly dvě branky Jana Matouška v prvním poločase, na které odpověděl v 67. minutě snížením Robert Jukl. Severočeši nepotvrdili výhru z minulého kola na Slovácku a nebodovali po třech kolech. V tabulce jim patří 14. místo, Pražané se posunuli na osmou příčku.

13. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Dukla Praha 3:0 (1:0)

Branky: 33. z pen. a 89. Chorý, 57. Jurásek. Rozhodčí: Starý - Kříž, Slavíček - Orel (video). ŽK: Lingr (Slavia). Diváci: 18.402.

Slavia: Kinský - Holeš, Zima, Bořil - D. Douděra, Prebsl (75. Ševčík), Zafeiris (65. Dominik Pech), Diouf (79. Chytil) - Lingr (75. Michez), Jurásek (65. Provod) - Chorý. Trenér: Trpišovský.

Dukla: Hruška - Matoušek, Hašek, Peterka, Ludvíček - Zeronik (62. Ullman), Lichý, Kozma (76. Hora), Šebrle (76. M. Douděra) - Mešanovič (76. Špatenka), Matějka (83. Bačinský). Trenér: Rada.

FK Teplice - Bohemians Praha 1905 1:2 (0:2)

Branky: 67. Jukl - 6. a 40. Matoušek. Rozhodčí: Černý - Antoníček, Podaný - Petřík (video). ŽK: Kovařík, Frühwald (oba Bohemians). Diváci: 4115.

Teplice: Ludha - Mareček, Havel (46. Emmer), Mičevič (73. Havelka) - Švanda (61. Bílek), Jukl, Kričfaluši, Harušťák - Trubač - Horský (46. Labík), Čerepkai (46. Vachoušek). Trenér: Frťala.

Bohemians: Frühwald - A. Kadlec (86. Shejbal), Křapka, Vondra, Kovařík - Smrž (11. Jindřišek), Hůlka - Drchal, Čermák (70. Hrubý), Matoušek (70. Zeman) - Ristovski (86. Jánoš). Trenér: Veselý.

FK Mladá Boleslav - MFK Karviná 1:1 (1:0)

Branky: 45.+2 Vojta - 57. Memič. Rozhodčí: Berka - Vlček, Kotalík - Szikszay (video). ŽK: Vydra (M. Boleslav). Diváci: 1490.

M. Boleslav: Trmal - Král, Suchý, Králik - Kostka, Stránský (61. Sakala), Vydra, Mareček (61. Fulnek) - Kušej, Ladra - Mašek (9. Vojta, 80. Jawo). Trenér: Brännström.

Karviná: Lapeš - Vallo (86. Singhateh), Endl, Krčík, Fleišman - Moses (5. Planka), Čavoš (61. Boháč) - Ražnatovič (46. Ayaosi), Botos, Memič (86. Vinícius) - Vecheta. Trenér: Hyský.