Siniaková musela po kolapsu do nemocnice. Nejela ani za premiérem

22. 7. 2024 15:07
Tenistka Kateřina Siniaková postoupila na turnaji WTA v Praze do 2. kola. Nasazená dvojka zdolala dnes na antuce v pražské Stromovce americkou kvalifikantku Louisu Chiricovou 7:5, 4:6, 6:3 a příště se utká s krajankou Laurou Samson, která porazila Chorvatku Taru Würthovou 6:0, 6:2. Siniaková ale kvůli celkovému vyčerpání zamířila do nemocnice.
Kateřina Siniaková
Kateřina Siniaková | Foto: Reuters

Čerstvá wimbledonská vítězka ze čtyřhry Siniaková zvládla duel proti 225. hráčce světa Chiricové za dvě hodiny a 29 minut.

Osmadvacetiletá Siniaková sice v prvním setu nevyužila dvakrát náskok brejku, v 11. gamu ale získala soupeřčin servis ještě jednou a úvodní sadu následně dopodávala.

Ve druhém setu získala jako první brejk Chiricová v šesté hře. Siniaková reagovala, ale za stavu 4:5 přišla o podání znovu a Američanka si vynutila pokračování.

Ve třetí sadě už Siniaková na servisu nezaváhala, ujala se brzy vedení 3:1 a v deváté hře proměnila při podání soupeřky čtvrtý mečbol.

Po televizním rozhovoru však neodjela na plánované setkání s premiérem Petrem Fialou, ale kvůli vyčerpání zamířila do nemocnice.

Už během dlouhého zápasu totiž potřebovala lékařské ošetření a dostávala za krk ledové ručníky.

Šestnáctiletá Samson deklasovala 465. hráčku světa Würthovou za hodinu a 13 minut a připsala si při debutu na okruhu WTA premiérové vítězství.

V prvním setu nepovolila soupeřce jediný brejkbol, sama třikrát prolomila její servis a nadělila jí za 33 minut "kanára".

Ve druhém setu se Würthová držela do stavu 2:2. Finalistka letošní juniorky na Roland Garros Samson poté získala čtyři hry za sebou a mohla slavit.

Devatenáctiletá Linda Nosková vykročila úspěšně za obhajobou loňské finálové účasti. O pět let starší Zavackou porazila za hodinu a sedmnáct minut 6:3, 6:2.

Soupeřku pětkrát brejkla, sama přišla o servis jen dvakrát. V dalším kole narazí na další Ukrajinku Anastasiju Soboljevovou, nebo Němku Evu Lysovou.

"První kolo bývá vždy těžší a u mě obzvlášť. Jsem hlavně ráda, že jsem tady, mohu se rozehrát na olympiádu a uvidíme, jak půjdou další kola," nechala se slyšet Nosková.

Na turnaji si dává nejvyšší cíle. "Nejlepší příprava by byla, kdybych to vyhrála a vylepšila si trochu loňský rok, ale budu nejraději za co nejvíce zápasů," dumala.

Uspěla také dvacetiletá Dominika Šalková, jež zvítězila nad Zeynep Sönmezovou z Turecka 6:4, 6:0. V prvním setu prohrávala 2:3, poté ale vývoj otočila.

Ve druhé sadě už domácí tenistka nedala 130. hráčce světa šanci a nadělila jí "kanára".

V dalším kole se Šalková utká s Polkou Magdalenou Frechovou, nebo Australankou Astrou Sharmaovou.

"Jsem hodně spokojená. Zahrála jsem hodně slušný zápas a dát takové soupeřce 6:4, 6:0 je hodně dobrý výsledek. Jen doufám, že to přenesu i do příštího zápasu," prohlásila Šalková.

Vypadla naopak Barbora Palicová, která podlehla Rusce Oksaně Selechmetěvové 5:7, 3:6.

Palicová, které patří ve světovém žebříčku 272. místo, vedla v prvním setu 3:1, o vedení ale přišla. Ve 12. gemu ztratila servis ještě jednou a Selechmetěvová se ujala vedení.

Na začátku druhé sady získala jednadvacetiletá Ruska náskok 3:0. Palicová sice prolomila v pátém gemu její servis a snížila, Selechmetěvová ale poté získala další brejk a duel dopodávala.

"Byl to boj. Myslím, že jsme obě podaly dobrý výkon. Bylo to o maličkostech, kdo koho brejkne a kdo bude víc útočit. Začala jsem dobře, hrála agresivně a svou hru. Akorát jsem byla trochu nervózní. Z těch chyb se poučím a příště budu o hodně lepší," řekla Palicová.

Ve čtyřhře se dnes představí také Lucie Šafářová. Pětinásobná grandslamová šampionka z deblu vyzve po boku Američanky Bethanie Mattekové-Sandsové nasazené dvojky Šuko Aojamaovou a Enu Šibaharovou z Japonska.

Tenisový turnaj žen v Praze (antuka, dotace 267.082 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo: Nosková (1-ČR) - Zavacká (Ukr.) 6:3, 6:2, Siniaková (2-ČR) - Chiricová (USA) 7:5, 4:6, 6:3, Samson (ČR) - Würthová (Chorv.) 6:0, 6:2, Šalková (ČR) - Sönmezová (Tur.) 6:4, 6:0, Selechmetěvová (Rus.) - Palicová (ČR) 7:5, 6:3, Linetteová (4-Pol.) - Barthelová (Něm.) 7:6 (7:4), 6:4, Fettová (Chorv.) - Van Uytvancková (Belg.) 6:2, 6:2.

Čtyřhra - 1. kolo: Sie Šu-wej, Tsao Čch'-a-i (3-Tchaj-wan) - Kolodziejová, Malečková (ČR) 5:7, 6:1, 10:4.