Rakušané neuspěli. Vázání Ammann vyměnit nemusí

jar
19. 2. 2010 18:40
Ammann může v sobotu překonat historický rekord
Simon Ammann
Simon Ammann | Foto: Reuters

Praha - Realizační tým rakouských skokanů s obviněním, že švýcarský vítěz ze středního můstku Simon Ammann používá neregulérní vázání, neuspěli.

Podle Rakušanů prý Ammann používá výrazně zahnuté kovové vázání, které mu ve vzduchu propůjčuje aerodynamičtější vlastnosti. Švýcarský tým však odpověděl tím, že se Rakušané snaží "hodit" svůj neúspěch na středním můstku na někoho jiného. 

"Viděl jsem to vázání. Podle mě je v souladu s pravidly. Nenašel jsem v pravidlech pasáž, která by mohla zpochybnit jeho užívání," uvedl kontrolor technického vybavení Mezinárodní lyžařské federace FIS Sepp Gratzer.

Čtěte také: Ammann švindluje, obvinili olympijského vítěze Rakušané

Trojnásobný olympijský vítěz tak může v dnešní kvalifikaci na závod na velkém můstku skákat ve stejné "výstroji", v jaké ovládnul úvodní závod her. Postup do sobotního závodu má jako vedoucí muž pořadí Světového poháru zajištěn.

Rakušané, jejichž čest zachránil na středním můstku třetím místem Gregor Schlierenzauer, se snažili suverénního vítěze vykolejit před jeho pokusem o překonání historického rekordu.

Pokud by Ammann v sobotu zvítězil, získal by čtvrté individuální zlato, což se před ním ještě nikomu nepovedlo. Navíc by zopakoval vítězný double jako před osmi lety na hrách v Salt Lake City.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Apoštolský nuncius Balvo v Česku končí, přesune se do Austrálie

Zástupce Svatého stolce v Česku arcibiskup Charles Daniel Balvo po třech letech v Česku skončí. Papež František jej pověřil novou misí v Austrálii, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce. Nový velvyslanec Vatikánu pro Českou republiku nebyl zatím jmenován a jeho jméno bude oznámeno v dohledné době. 

Balvův odchod by také mohl vypovídat o tom, že již byl vybrán nástupce pražského arcibiskupa Dominika Duky. Nuncius se aktivně podílel na konzultacích o jeho nástupci. "Proces probíhá diskrétně," napsal před časem Aktuálně.cz s tím, že při výběru konzultuje "řadu osob včetně biskupů, kněží, řeholníků, řeholnic a laiků". S koncem jeho mise by měl být završen i výběr Dukova nástupce.

Podle informací Aktuálně.cz zůstaly v uším výběru tři favorité: královéhradecký biskup Jan Vokál, plzeňský biskup Tomáš Holub a osoba mimo okruh dosavadních katolických hierarchů. "Ostatní již odpadli, mají různé kaňky v životopise nebo funkci odmítli," uvádí pro Aktuálně.cz zdroj obeznámený s problematikou.

Charles Balvo se narodil 29. června 1951 v americkém Brooklynu. Na kněze byl vysvěcen roku 1976 v New Yorku. Studia absolvoval ve Spojených státech a v Římě, kde na Papežské gregoriánské univerzitě získal nejprve licenciát z biblistiky a posléze také doktorát z kanonického práva. Americký duchovní působil v Česku od září 2018, nunciem byl však již jedno tříleté období od roku 1996 do roku 1999.

Zdroj: Martina Heroldová
před 19 minutami

Británie dodává ukrajinské armádě lehké obranné systémy kvůli možnému ohrožení ze strany Ruska. Oznámil to ministr obrany Ben Wallace.

Další zprávy