Pulpit: Na záchraně Baníku mám velkou zásluhu!

David Procházka
6. 6. 2013 16:25
Martin Pulpit skončil jako trenér v Baníku Ostrava dva dny před koncem sezony, přestože svůj hlavní úkol záchranu v soutěži splnil. Prý porušil
Martin Pulpit i ve svém třetím ligovém angažmá v Baníku Ostrava nedokončil sezonu.
Martin Pulpit i ve svém třetím ligovém angažmá v Baníku Ostrava nedokončil sezonu. | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Dva dny před posledním zápasem sezony se musel minulý čtvrtek poroučet fotbalový trenér Martin PulpitBaníku Ostrava. Klub vyvedl k záchraně v nejvyšší soutěži, ale kvůli rozhovoru, ve kterém podle vedení klubu porušil pravidla komunikace, ostudně skončil dva dny před posledním zápasem s Jabloncem.

„Dostal jsem za úkol klub zachránit a to se povedlo, více se nemá cenu k tomu vyjadřovat,“ opakuje i týden po vyhazovu stejnou mantru. Poté se ale pro Aktuálně.cz přeci jen rozpovídal. „Všechno nebylo úplně košer, jsem z toho konce zklamaný. Ale na druhou stranu si odnáším spoustu pozitivního,“ tvrdí Martin Pulpit.

Stále cítil nedůvěru, dával si pozor na chování

Podle něho přicházel do Baníku s velkou nedůvěrou. „Šíří se kolem mě pověst, která mi nepomáhá. Většina lidí kolem Baníku mi od začátku nevěřila a čekala na každé zaváhání. Přicházel jsem v listopadu ve chvíli, kdy měl Baník po 12 kolech osm bodů a byl poslední. Z posledních čtyř podzimních kol jsme ale tři vyhráli a tam jsme udělali důležitý krok k nastartování,“ poznamenává Pulpit.

Pulpit prý v Baníku opět dokázal, že může pracovat v první lize a svou pověst podivína nepotvrdil. „Dával jsem si obrovský pozor, abych neměl nějaké výstupy s rozhodčími, diváky i hráči a vedením. To se mi dařilo, choval jsem se dobře,“ myslí si.

Historicky nejhorší podmínky v Baníku

Při loučení s personálem na Bazalech prý slyšel jen slova chvály. „Pradleny, ženské ve výdejně, trávníkáři, údržbáři, všichni se se mnou loučili v dobrém a tvrdili mi, že v tak hrozných podmínkách historicky nikdo nikdy v Baníku nepracoval. Myslím si, že na záchraně v první lize mám velkou zásluhu,“ pokračuje Pulpit. 

Baník podle něho v případě, že neudělá velké změny, bude mít problémy se záchranou i nadále. „Sami jste museli vidět, že Baník má poslední roky kádr kvalitativně na hraně první ligy,“ doplnil. „Stále jsem čekal, kdy bude vedle mě v klubu silná persona na postu sportovního ředitele. Bohužel jsem s nikým takovým nemohl spolupracovat,“ lituje.

V tuto chvíli už prý Pulpit řeší nabídky na další trenérské angažmá. „Doufám, že se ukázalo, že umím trénovat a dokážu v první lize pracovat,“ opakuje.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy