"Rozchod s Bárou? Nic jsem neměnila." Siniaková slaví první titul s novou parťačkou

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
27. 2. 2024 6:06
Loňský rozchod nejúspěšnějšího českého deblového páru, který dlouho kraloval světové tenisové elitě, postavil fanoušky do pozoru. Všichni byli zvědaví, jak to Kateřině Siniakové a Barboře Krejčíkové s novými parťačkami půjde. Letošní premiérový titul nakonec slaví první jmenovaná. Po boku Australanky Storm Hunterové ovládla podnik v Dubaji.
Storm Hunterová a Kateřina Siniaková
Storm Hunterová a Kateřina Siniaková | Foto: Profimedia

Podnik z kategorie WTA 1000 byl pro ně teprve třetím pokusem vyhrát titul. Na turnaji plnily roli nasazených čtyřek a ve finále porazily americko-australskou dvojici Nicole Melicharová-Martinezová, Ellen Perezová.

"Potřebovaly jsme hrát agresivně, skvěle servírovat a tlačit na soupeřky. To se nám přesně dařilo, byly jsme vždy o krok napřed," zářila po triumfu Siniaková, která se tak dočkala premiérového triumfu po změně parťačky.

Spojení dvou bývalých deblových tenisových jedniček fungovalo už v Austrálii, kde na grandslamu došly do semifinále. Příjemné vzpomínky na sebe mají i z doby před dvěma lety, kde spojily síly pro turnaj v Berlíně a také vyhrály titul.

I proto tedy Siniaková webu WTA Insider přiznala, že ji po loňském rozchodu s dlouhodobou parťačkou Barborou Krejčíkovou žádná transformace nečekala. 

"Nemusela jsem vlastně nic měnit. Musím se vždycky soustředit na svou hru. V minulosti už jsme spolu hrály, takže jsme věděly, co nás čeká. Samozřejmě že na nějaké návyky jsme si musely znovu přijít, ale netrvalo to dlouho," libuje si česká tenistka.

Teprve třetí turnaj spolu hrály i proto, že se obě snaží soustředit i na singlovou kariéru a vylepšovat žebříček. 

"Prioritou zůstávají ty největší turnaje. Jsem ráda, že nám to tak funguje, čas se Storm na kurtu si užívám a budeme si to užívat i dál," dodala Siniaková.

Devětadvacetiletá Australanka obráží v singlu kvalifikace velkých turnajů a doufá, že se protáhne do první stovky. Dvouhry se nechce zdát, protože cítí, že jí to pomáhá i ve čtyřhře.

"Trénuju tím pohyb, údery. Myslím, že dlouho jsem na tom nebyla úderově tak dobře, jako jsem teď. Vím, že si můžu troufnout na bekhend křížem, že bude mít razanci a Katka to pak pohlídá na síti," prohlásila Hunterová.

To Siniaková si pochvaluje jinou věc. Díky tomu, že si udržuje i singlový žebříček, momentálně je 43. nejlepší tenistkou světa, potkává se na velkých akcích i s přítelem Tomášem Macháčem, který se v posledních týdnech také prodral mezi elitu.

Ten sledoval i sobotní finále na tribuně, protože tento týden v Dubaji pokračuje program mužským podnikem a český tenista se ho účastnil. V pondělí sice vypadl hned v prvním kole s Alexandrem Bublikem z Kazachstánu, ale o víkendu ještě stihl tleskat partnerce.

"Je to skvělé, zbožňuju, když se můžeme potkat nejen na grandslamech a můžeme se i navzájem osobně podporovat. Však jsem na něj pořád tlačila, aby se zlepšil a dostal se i na tyhle lepší turnaje," vtipkovala Siniaková.

Tento týden ji i Hunterovou čeká turnaj v San Diegu. Poté už dva prestižní podniky v Indian Wells a Miami.

 

Právě se děje

Další zprávy