Plzeň remizovala v generálce s Kodaní, kvůli zranění nedohrál Červ

12. 7. 2024 19:40

Fotbalisté Plzně na závěr soustředění v Rakousku remizovali v generálce na novou prvoligovou sezonu s FC Kodaň po přestřelce 3:3. Viktorii se zranil reprezentační záložník Lukáš Červ, který musel v prvním poločase po tvrdém střetu střídat.

Plzeň po úvodním inkasovaném gólu už ve čtvrté minutě rychle odpověděla a otočila stav. Ve 13. minutě hlavičkou svou první brankou za A-mužstvo Viktorie srovnal teprve šestnáctiletý záložník Jiří Panoš a hned za tři minuty po chybě gólmana otočila stav letní posila Christophe Kabongo.

Za chvíli po tvrdém souboji s protihráčem ve středu pole padl k zemi Červ a viditelně otřesný musel po 20 minutách střídat. Zda nedávný účastník mistrovství Evropy utrpěl vážnější poranění, zatím není známo.

Po změně stran třetí tým uplynulé sezony dánské ligy vyrovnal, ale hned za další tři minuty v polovině druhého dějství po rychlém útoku vrátil Západočechům vedení střídající Matěj Vydra. Už v nastavení se kodaňský celek prosadil po rohu. Viktoria po minulé porážce s Karabachem na soustředění podruhé za sebou nezvítězila.