Paříž dobývají talentovaní Češi. Juniorskou naději může zašlapat slovenská hrozba

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
6. 6. 2024 6:31
Tenisový antukový grandslam v Paříži vrcholí i mezi juniory a juniorkami. Do poslední osmičky pronikli Tereza Valentová, Laura Samson a Petr Brunclík. Ve čtvrtečním boji o semifinále je ale nečeká nic jednoduchého.
Tereza Valentová
Tereza Valentová | Foto: ČTK

V areálu Rolanda Garrose se českým talentům obvykle daří, v posledních letech tu juniorku ovládly Linda Nosková nebo Lucie Havlíčková. A jak se zdá, letos by mohly mít své české nástupkyně. 

Velkou nadějí je v tomto ohledu Tereza Valentová. Sedmnáctiletá hráčka pražské Sparty se už víc a víc soustředí na dospělé turnaje. Však už letos čtyři vyhrála, v jednom případě došla do finále a atakuje třetí stovku žebříčku WTA.

V juniorském pavouku sice plní roli až nasazené dvanáctky, ale zatím soupeřky na pařížské antuce vyloženě válcuje. Neztratila ani set a hladce prošla do čtvrtfinále.

Tam to ovšem bude mít složité, čeká ji nasazená jednička, vítězka letošní juniorky Australian Open a kamarádka, se kterou hraje v Paříži i čtyřhru: Slovenka Renáta Jamrichová.

Další českou nadějí ve čtvrtfinále je také Laura Samson. Šestnáctiletý talent už vlastní smlouvu se značkou Nike a má jen ty nejvyšší cíle. Však je pro ni velkým vzorem polská světová jednička Iga Šwiateková.

Na turnaji plní roli nasazené trojky, a tak bude proti Američance Ivě Jovicové papírovou favoritkou. Jenže tenistka z Kalifornie rozhodně není žádný nazdárek. Letos vyhrála v Melbourne juniorskou čtyřhru a na kontě má i titul z prestižního Orange Bowlu.

Rovněž mezi chlapci má český tenis zástupce mezi čtvrtfinalisty. Osmnáctiletý Petr Brunclík se srdnatě probil do čtvrtfinále coby nasazená desítka. V něm ho čeká výzva v podobě turnajové dvojky Joela Schwaerzlera.

Ten platí za velký rakouský klenot a ve své stáji sportovních hvězd si ho už hýčká Red Bull.

To ale zdaleka není všechno, českými vlaječkami se to jen hemží i ve čtvrtečních čtvrtfinále juniorských čtyřher. Mezi dívkami se tam kromě Valentové ukáží i wimbledonské deblové vítězky Samson s parťačkou Alenou Kovačkovou nebo Julie Paštiková.

 

Právě se děje

Další zprávy