reklama
 
 

Reprezentace se připravuje na mistrovství Evropy. Tým chce využít nové tváře

15. 2. 2017 8:12
Národní tým basketbalistů na vozíku už zná všechny své soupeře, s kterými se utká na mistrovství Evropy skupiny C. O víkendu se proto v Brně uskutečnilo první z několika soustředění před turnajem, jehož pořádání se chopila právě Česká asociace basketbalu na vozíku. Cílem bylo především zapojení mladých hráčů.

Brno - Mezeru v nabitém programu basketbalu na vozíku našla česká reprezentace, kterou v červenci čeká boj o evropskou skupinu B. Na turnaji chce tým do hry zapojit nové hráče, kteří mají šanci získat první cenné zkušenosti na mezinárodní scéně.

První spolupráci nováčků se stálými členy reprezentace si trenér Jaroslav Menc pochvaloval. "Byla to jedna z priorit soustředění, a tak jsme tomu věnovali značnou část programu. Mám z toho dobrý pocit. Ti zkušenější se jim snažili pomoct a mentorovat je. Proběhlo to v přátelském duchu," konstatoval trenér po soustředění.

Program začal reprezentaci už v pátek, kdy se hráči zúčastnili tréninku brněnského týmu SK HOBIT pod vedením Adama Erbena. V sobotu pak tým čekaly dva tréninkové bloky s večerní regenerací v podobě sauny, bazénu a práce s fyzioterapeutkami. Společný trénink se uskutečnil i v neděli. Zapojení nováčků ale nebylo jediným cílem soustředění. "Šlo i o sehrání se nebo stanovení rolí v týmu," doplnil Jaroslav Menc. Celkem se v Brně sešlo třináct hráčů.

Soustředění není jen o sportu

Prvního února se reprezentace dozvěděla jména svých soupeřů pro červencový turnaj. Na domácí půdě v Brně se střetnou s Belgií, Irskem nebo Portugalskem.

"Vize je, že bychom se měli vrátit do skupiny B. Informace o soupeřích jsou ale hodně kusé, takže je těžké předjímat. Přečtené máme Maďarsko, ale ambice na postup budou mít například Portugalci. Moc toho nevíme o Belgii, takže budeme zjišťovat informace," shrnul Menc. Do začátku akce čekají reprezentaci ještě minimálně dvě až tři soustředění.

Společný víkend ale není jen o sportu jako takovém. Pro hráče je to dobrá příležitost, jak spolu trávit čas. Tak to vnímá i zkušená opora reprezentace Miroslav Šperk. "

Asi bych nespočítal, kolikáté to pro mě bylo soustředění. Jsme rádi, že se zúčastnili i nováčci, ale je důležité, aby pracovali i ve svých klubech. Je potřeba, aby je to nakoplo a motivovalo do další práce. Mohou vidět, jak vypadá basketbal na vozíku na vysoké úrovni a kam se mohou díky tvrdé práci dostat," vysvětlil Šperk. Zároveň dodává, že si nováčci v týmu odnesou ze soustředění i rady a zkušenosti do každodenního života.

autor: Jakub Bartoš | 15. 2. 2017 8:12

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama