reklama
 
 

Pardubice dál stíhá marodka. Ve Středoevropském poháru jim patří čtvrté místo

8. 2. 2017 10:04
Basketbalisty Pardubic i nadále trápí marodka. Z turnaje Středoevropské ligy v Polsku si čeští vozíčkáři odváží dvě porážky a jednu výhru.

Kielce – Po Rakouské lize, která se uskutečnila minulý týden, vyrazil tým WBS Pardubice do Polska za Středoevropským pohárem. V Kielce basketbalisté na vozíku podlehli domácímu týmu i soupeři z Konina. Ovládli pouze utkání s Maďary. Neúspěch vidí trenér týmu v oslabené sestavě. Víkendového programu se tentokrát neúčastnil druhý český zástupce v soutěži SK HOBIT Brno.

V prvním víkendovém zápase Pardubičtí splnili svou povinnost a jednoznačně přehráli maďarskou reprezentaci. Pak ale přišla dvě utkání, které český celek nezvládl a průběžně mu patří čtvrté místo před posledním kolem, které se uskuteční v Budapešti.

Východočeský celek odcestoval do šest hodin vzdálených Kielce v oslabené sestavě. Celkem za čtvrtým kolem Středoevropského poháru odjelo pouze šest hráčů. "Někdo se uzdravil, někdo zase ulehl. Část hráčů se navíc zúčastnila florbalového soustředění reprezentace,“ vysvětlil hrající trenér Jaroslav Menc. I přesto ale věří, že pro klíčová utkání bude tým připraven.

První zápas s Maďarskem Pardubice zvládly a zvítězily poměrem 68:33. Poté ale následovalo utkání s konkurentem o třetí místo v tabulce KSS Mustang Konin.

"Zápas pro nás měl nečekaně dobrý začátek. Dostali jsme se do vedení o dvanáct domů. Pak se ale projevilo, že jsme hráli druhý zápas po sobě. Nikdo nemohl střídat, objevila se únava prohráli jsme o bod,“ popsal Tomáš Nevěčný. Skóre se tak zastavilo na číslech 57:56. Ve třetím utkání měli domácí Kielce jasně navrch a porazili český celek 77:56.

Výsledky:

KS PACTUM Scyzory Kielce - KSS Mustang Konin 67:37  

Maďarsko - WBS Pardubice 33:68  

KSS Mustang Konin - WBS Pardubice 57:56  

Maďarsko - KS PACTUM Scyzory Kielce  31:59  

Maďarsko - KSS Mustang Konin 27:66  

KS PACTUM Scyzory Kielce - WBS Pardubice 77:56  

WBS Pardubice se tak posunuly na čtvrté místo. Poslední kolo Středoevropského poháru se uskuteční první víkend v březnu v Budapešti.

"Budeme potřebovat všechny zápasy vyhrát a opět bude záležet na tom, v jaké sestavě pojedeme. Poté se bude rozhodovat, jak bude turnaj pokračovat. Zatím není jasné, zda se vyřazovací části zúčastní všech pět týmů nebo jen čtyři. Ovlivní to především Euroliga, jejíž datum je jasně dané,“ sdělil Tomáš Nevěčný.

Pardubický hráč má ale o jeden důvod k úsměvu navíc. Před několik dny získal druhé místo v kategorii handicapovaný sportovec města Hradec Králové. "Samozřejmě mě moc potěšilo, že si mých výkonů ve městě všímají,“ svěřil se Nevěčný. Příští víkend čeká basketbalovou reprezentaci soustředění v Brně, kam se vydá i pět hráčů Pardubic.

Průběžné pořadí Středoevropského poháru 2016/17 po 4. kole:

 1. KS PACTUM Scyzory Kielce - 22b.
 2. SK HOBIT Brno - 14b.
 3. KSS Mustang Konin - 14b.
 4. WBS Pardubice - 13b.
 5. Maďarsko - 9b.

autor: Jakub Bartoš | 8. 2. 2017 10:04

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama