reklama
 
 

Nejprve nedostat sto bodů, pak zvítězit. Pardubice zvládly páté kolo rakouské ligy

21. 12. 2016 10:11
Poslední týdny doprovází basketbalový tým WBS Pardubice problémy s marodkou. Někteří hráči jsou kvůli zdravotním potížím mimo dlouhodobě, jiní onemocněli krátce před odjezdem na víkendové zápasy do Rakouska. I proto se do Vídně vydalo pouze sedm hráčů. Český celek ale splnil cíl a dokázal vybojovat jednu výhru. Druhý zápas skončil očekávanou prohrou s lídrem soutěže.

Klosterneuburg Hráči basketbalových Pardubic zakončí letošní kalendářní rok v Rakouské lize na třetím místě. Rozhodlo o tom páté kolo, po kterém následuje několikatýdenní pauza. Český tým ji chce využít k tréninku a doléčení všech hráčů.

Polední utkání s domácím celkem a favoritem ligy Sitting Bulls skončilo podle očekávání vysokou prohrou. I přesto ale Pardubice slavily malé vítězství.

"Druhou polovinu zápasu už jsme bojovali o to, abychom nedostali sto bodů. Z recese se dá říct, že nám k tomu soupeř na konci zápasu pogratuloval, protože věděli, o co nám jde,“ vysvětlil zvesela hráč WBS Miroslav Šperk. Skóre se nakonec zastavilo na číslech 98:30 i kvůli tomu, že Adam Erben v poslední vteřině neproměnil koš z pozice, která mu obvykle nedělá potíže.

Miroslav Šperk i hrající trenér Jaroslav Menc se shodli na tom, že letos v Rakouské lize není tým, který by dokázal Sitting Bulls porazit. V plně uzdravené sestavě ale hráči věří ve velmi kvalitní a vyrovnané utkání. Zranění se ale nevyhnula jen celku Pardubic. Za rakouského lídra v sobotu nenastoupil český reprezentant Lukáš Šembera kvůli zdravotním potížím.

Ve druhém utkání už Pardubice bodovaly a přehrály celek Flink Stones II v poměru 72:65. "Zápas nebyl tak jednoznačný, jak jsme očekávali. První polovina utkání byla velmi vyrovnaná. Z části to bylo tím, že jsme měli v rukách zápas se Sitting Bulls a z části samozřejmě marodkou. V plné sestavě jsme tomuto týmu dali i sto bodů,“ konstatoval Šperk, jenž si v zápase připsal 21 bodů.

Pardubice nyní čeká volnější program. "Tento týden ještě trénujeme, takže to volno nebude tak dlouhé. Samozřejmě ho ale využijeme k doléčení a příprava začne zase naplno v lednu. Pak už se zase nezastavíme. Čeká nás Rakouská liga, Středoevropský pohár, soustředění národního týmu před evropským šampionátem, cesta do Maďarska a samozřejmě Euroliga. Nudit se nebudeme a cílů máme dost,“ shrnul hrající trenér Jaroslav Menc.

Pořadí Rakouské ligy:

1. Sitting Bulls                                   20

2. Flink Stones I                                12

3. WBS Pardubice                              8

4. Rebound Warriors                           6

5. Flink Stones II                                 2

6. ABSV LoFric Dolphins Wien           2

Krátce před koncem kalendářního roku se někteří hráči navíc zúčastní All-Star Game 2016, která se uskuteční 29. prosince v Armex Sportcentru v Děčíně. Jako jeden z bodů programu zde bude Celebrity Skill Contest. Při něm se představí čtyřčlenné týmy v dovednostních soutěžích. Skládat se budou z jednoho vozíčkáře, hráče české nejvyšší soutěže, hráčky české nejvyšší soutěže a celebrity.

autor: Jakub Bartoš | 21. 12. 2016 10:11

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama