Ostuda Slovanu, schytal doma historický debakl. Nebudu házet špínu, prohlásil kouč

Rudolf Černík Rudolf Černík
1. 9. 2024 20:09
Fotbalisté Slovanu Bratislava pět dní po historickém postupu do Ligy mistrů schytali debakl v domácí soutěži. Prohra 0:5 se Žilinou, kterou vede český kouč Michal Ščasný, je nejvyšší, jakou kdy ve slovenské lize utrpěli.
Žádný div, že Guramu Kašiovi bylo skoro do pláče, jako kapitán přivedl Slovan k historickému debaklu | Foto: Reuters

Slovan na Tehelném poli nastoupil jen se třemi hráči ze základní sestavy ze středeční odvety proti Midtjyllandu, která skončila postupovými oslavami.

V závěrečné čtvrthodině první půle dnešního duelu domácí obranu překonali Adrián Kaprálik a Timotej Hranica.

Do druhého poločasu už nenastoupil v dresu Slovanu český bek Jurij Medveděv, ale ani další změny v sestavě pokrok nepřinesly.

Po hodině hry zvýšil Dávid Ďuriš a v poslední desetiminutovce dokonal zmar Weissova týmu dvěma góly střídající Mário Sauer.

Pět gólů dostal Slovan i od Ružomberku v sezoně 2008/2009, ovšem tehdy alespoň jednou sám skóroval.

Šestkrát inkasoval v sezoně 2001/2002 v derby s Petržalkou, které podlehl 3:6.

"Těžko se to hodnotí," citoval po prohře se Žilinou kouče Slovanu Vladimíra Weisse portál sme.sk.

"Před zápasem jsem chlapcům říkal, že tohle mužstvo potřebuje motivaci. Tou bylo neprohrát zápas v lize. A my dostaneme 0:5," soukal ze sebe kouč.

Tým však nezatracoval. "Nebudu házet na mužstvo špínu, tohle se ve fotbale stává. Musíme se omluvit fanouškům," doplnil Weiss.

Slovan prohrál poprvé po 13 soutěžních utkáních, po úvodních čtyřech výhrách vyšli ve slovenské lize naprázdno.

Slovenská fotbalová liga - 6. kolo:

Slovan Bratislava - Žilina 0:5, Trnava - Ružomberok 2:2 (gól domácích Kratochvíl, gól hostů Hladík).

12. Skalica 5 0 3 2 3:10 3
Podívejte se na sestřih utkání Leverkusen - Lipsko včetně minely brankáře Kováře (v čase 1:03) | Video: Asociated Press