Všechny tři české beachvolejbalové páry vypadly v Ostravě v osmifinále

Aktualizováno 8. 6. 2024 13:04
Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem vypadli v Ostravě v osmifinále po prohře 17:21, 21:15, 11:15 s Němci Nilsem Ehlersem a Clemensem Wicklerem a ve vítkovickém areálu pod vysokými pecemi poprvé nepostoupili mezi nejlepší čtyři.
Ondřej Perušič a David Schweiner
Ondřej Perušič a David Schweiner | Foto: Vlastimil Vacek

Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou nezaskočily světové jedničky a obhájkyně titulu Brazilky Anu Patrícii s Dudou a po prohře 11:21, 17:21 také obsadily deváté místo.

Stejně skončili i Jakub Šépka s Jiřím Sedlákem, kteří nestačili na nizozemskou dvojici Steven van de Velde, Matthew Immers.

Němci v úvodní sadě i díky čtyřem esům a třem blokům 210 centimetrů vysokého Ehlerse získali až sedmibodový náskok. Perušič se Schweinerem sice v zaplněné aréně mohutně dotahovali, ale set ukončilo další německé "prasátko".

Druhý rozhodla málo vídaná osmibodová šňůra českých mistrů světa od nepříznivého stavu 11:13. V tie-breaku Ehlers s Wicklerem utekli na 12:8 a zápas už dovedli k vítězství. Perušiče se Schweinerem porazily turnajové sedmičky na šestý pokus poprvé.

Hermannové se Štochlovou po vyrovnaném úvodu favorizované Brazilky odskočily čtyřbodovou šňůrou na 10:6 a pak už jen navyšovaly náskok.

Druhý set byl vyrovnanější, Češky dotáhly na 11:11, ale Ana Patrícia s Dudou znovu utekly a dotáhly zápas k očekávanému vítězství.

Šépka se Sedlákem proti Nizozemcům nezachytili začátek, nabrali až sedmibodovou ztrátu a první sadu prohráli. Ve druhé se mladí Češi drželi do stavu 8:8, pak už byli znovu lepší Van de Velde s Immersem, kteří zvítězili dvakrát 21:15.

Turnaj Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbalu v Ostravě:

Muži:

Osmifinále: Ehlers, Wickler (7-Něm.) - Perušič, Schweiner (1-ČR) 2:1 (17, -15, 11), 12:00 Šépka, Sedlák (12-ČR) - Van de Velde, Immers (9-Niz.).

Ženy:

Osmifinále: Ana Patrícia, Duda (1-Braz.) - Hermannová, Štochlová (12-ČR) 2:0 (11, 17).