22. 6. 2011 14:15
Místo jedenácti hráli tenisté jen dvě hodiny
John Isner a Nicolas Mahut
John Isner a Nicolas Mahut | Foto: Reuters

Londýn - Čekalo by se, že nejsledovanějšími zápasy 1. kola mužské dvouhry budou duely Rafaela Nadala, Novaka Djokoviče, Rogera Federera či Andyho Murrayho.

Mnohem více než zápasy čtyř nejlepších hráčů součnasnosti však diváky v All England Clubu lákal duel dvou nenasazených hráčů - Američana Johna Isnera a Francouze Nicolase Mahuta.

Že vám ta jména jsou nějak povědomá? Není se čemu divit. Právě před rokem oba tenisté odehráli rovněž v prvním kole Wimbledonu duel, který překonal většinu všech rekordů.

Kvitová se zaskvěla, Štěpánek promarnil mečbol

Hrál se totiž tři dny, z toho oba hráči strávili na kurtu jedenáct hodin a pět minut a odehráli celkem 183 her. Vítězem zápasu dvou maratonců se tehdy stál Isner, který Mahuta v pátém setu doslova udolal 70:68.

Tentokrát se však oba hráči zdrželi na kurtech "jen" dvě hodiny, když se po výhře 7:6, 6:2 a 7:6 radoval z postupu do druhého kola opět Isner.

"Asi musíte být všichni zklamaní, co?" vtipkoval na tiskové konferenci devětadvacetiletý Mahut.

Isner: Kdybych nevyhrál třetí set, zase by se hrálo věčně

I když mu po zápase do smíchu nebylo a opět musel vstřebávat vyřazení od svého nového kamaráda, dočkal se stejně jako Isner od diváků na kurtu číslo 3, který je mnohem větší než tehdejší osmnáctka, ovací vestoje.

Gratuloval jim i Mohamed Lahyani, tedy rozhodčí, který před rokem zápas rozhodoval.

John Isner
John Isner | Foto: Reuters

"Nebylo to vůbec lehké, na druhou stranu ale podstatně rychlejší, než posledně," usmíval se šestadvacetiletý Američan. "Naším dnešním zápasem se aspoň už nebude tolik žít. Je to obrovská úleva a jsem rád, že to máme za sebou. Od pátečního losu se mě nikdo neptal na nic jiného," dodal Isner.

206 centimetrů vysoký Američan se zároveň těší, že bude mít rapidně více šancí uspět i ve druhém kole. Loni totiž nastoupil den po zmíněném rekordním zápasu k duelu s Nizozemcem Thiemem de Bakkerem, proti němuž uhrál jen pět gamů.

"Jsem fakt rád, že jsem vyhrál i třetí set, protože pak bychom zřejmě znovu dohrávali až druhý den. Takže budu pro další zápas čerstvější," dodal 47. hráč žebříčku ATP.

To Mahut, který je o dalších 47 míst v žebříčku za Isnerem, věří, že se jeho parťák, s nímž si několikrát týdně volá, probojuje až do osmifinále.

"John byl prostě dneska lepší. Proto doufám, že ho tu uvidím ještě ve druhém týdnu."