Petra Cetkovská - S. Stephensová

Petra Cetkovská
1:2
S. Stephensová

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze zápasu 3. kola dvouhry na Wimbledonu mezi úspěšnou kvalifikantkou Petrou Cetkovskou a Američankou Sloane Stephensovou, nasazenou sedmnáctkou. Zápas by měl začít po 16. hodině SELČ.

Petra Cetkovská se raduje z vítězství nad Wozniackou (Wimbledon 2013)
Petra Cetkovská se raduje z vítězství nad Wozniackou (Wimbledon 2013) | Foto: Reuters

V Londýně stejně jako ve čtvrtek prší a nikde jinde než na centrkurtu se ve 14 hodin SELČ stále ještě nehraje. Jestli zápas Cetkovské se Stephensovou vůbec v pátek začne, tak přibližně až v 18:00 SELČ. Situaci kolem možného startu zápasu budeme dál podrobně sledovat.

Wimbledon 2013: déšť
Wimbledon 2013: déšť | Foto: Reuters

V Londýně se rozbalují plachty, počasí se umoudřuje. Program pátečního dne by tedy s výjimkou centrkurtu měl být o dvě hodiny posunut.

Na kurtu číslo 3 byl dohrán třetí set zápasu 3. kola dvouhry mezi manželem Ivety Benešové Rakušanem Jürgenem Melzerem a Ukrajincem Sergejem Stachovským, přemožitelem Rogera Federera z předchozího kola. Vyhrál jej Melzer, který se tak ujal vedení 2:1 na sety. Pokud by Melzer vyhrál i čtvrtý set, Cetkovská se Stephensovou by se začaly svůj zápas zhruba v 18:00 SELČ.

Jürgen Melzer - hlavička
Jürgen Melzer - hlavička | Foto: Aktuálně.cz

Ještě si připomeňme, že dnes vstoupí do zápasů 3. kola dvouhry i Petra Kvitová, kterou zhruba od 18:15 SELČ čeká zápas s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou (zápas sledujte v online reportáži ZDE). Ve stejný čas by měl začít i zápas další úspěšné české kvalifikantky Evy Birnerové proti Portoričance Monice Puigové.

Petra Kvitová ve Wimbledonu
Petra Kvitová ve Wimbledonu | Foto: Reuters

Své zápasy 1. kola čtyřhry už mají za sebou Radek Štěpánek po boku Inda Leandra Paese a Lukáš Dlouhý po boku Američana Rajeeva Rama. Zatímco Štěpánek s Paesem svůj zápas ve čtyřech setech zvládli, pro Dlouhého s Ramem turnaj po třísetové porážce končí.

Radek Štěpánek a Leander Paes
Radek Štěpánek a Leander Paes | Foto: Reuters

S turnajem se naopak loučí nasazená sedmička Němka Angelique Kerberová, která ve 2. kole nestačila na čtvrtfinalistku turnaje z roku 2010 Estonku Kaiu Kanepiovou. Končí i černý kůň turnaje Bulhar Grigor Dimitrov, nasazená devětadvacítka, který podlehl v dohrávaném zápase 2. kola Slovinci Žemljovi 9:11 v pátém setu.

Angelique Kerberová na Wimbledonu 2013
Angelique Kerberová na Wimbledonu 2013 | Foto: Reuters

Rakušan Melzer vyhrál čtvrtý set nad Ukrajincem Stachovským 6:3, celý zápas tak vyhrál 3:1 a postupuje do osmifinále. Petra Cetkovská se Sloane Stephensovou tak přijdou na kurt zhruba v 18:00 SELČ a o deset minut později by měl začít jejich zápas.

Pojďme tímto k zápasu mezi osmadvacetiletou českou tenistkou a o osm roků mladší Američankou. Petra Cetkovská, předloňská osmifinalistka a aktuálně až 196. hráčka žebříčku WTA, se vrátila po vleklých zraněních na kurty téměř po roce. Na French Open dostala divokou kartu a probojovala se do 3. kola, díky čemuž se stala nejlepší českou zástupkyní ve dvouhrách. Na Wimbledonu, kde její zdravotní trable loni během olympijského turnaje začaly, musela projít třemi koly kvalifikace a všechny zápasy bez obtíží zvládla. V hlavní části pak vyřadila ve dvou setech nejprve Chorvatku Donnu Vekičovou a po ní i nasazenou devítku a někdejší světovou jedničku Caroline Wozniackou. Letošní bilanci má solidní, z 10 zápasů jich vyhrála sedm. Stephensová letos šokovala na Australian Open, kde ve čtvrtfinále vyřadila Serenu Williamsovou a nakonec vypadla až v semifinále. I díky tomu strmě stoupla žebříčkem a před Wimbledonem se zastavila až na 17. příčce. Na Wimbledonu však měla namále. V prvním kole sice snadno ve dvou setech porazila krajanku Jamie Hamptonovou, ve 2. kole porazila Němku Andreu Petkovicovou až 8:6 ve třetím setu. Celkově tak má v tomto roce bilanci 21 výher a 13 proher.

Wimbledon 2011: Petra Cetkovská
 Wimbledon 2011: Petra Cetkovská | Foto: Reuters

Obě tenistky spolu dosud odehrály jediný zápas, Stephensová jej loni na Wimbledonu vyhrála ve 2. kole 2:1 na sety.

Obě tenistky přicházejí na kurt, zápas začne zhruba v 18:05.

0:0

Zápas začíná, na podání jej zahájí Stephensová.

Australian Open: Sloane Stephensová
Australian Open: Sloane Stephensová | Foto: Reuters

15:0 Cetkovská zápas zahajuje bekhendovým úderem za základní čáru.

15:15 Vzápětí však dělá Stephensová svou první dvojchybu.

30:15 Obouručný bekhend Cetkovské končí v těsném autu.

40:15 Tentokrát poslala Cetkovská bekhendem za základní čáru svůj return.

40:30 Vzápětí však Cetkovská returnovala dobře a Stephensová poslala svůj forhend do sítě.

40:40 Cetkovská opět na Stephensovou zatlačila a forhend Američanky skončil v síti.

A:40 Nyní ale končí return Cetkovské v síti.

0:1

Stephensová zakončuje první gem vítězným bekhendem po lajně přesně do rohu kurtu a svůj servis na úvod získává.

Sloane Stephensová na Australian Open 2013
Sloane Stephensová na Australian Open 2013 | Foto: Reuters

15:0 Return Stephensové končí v autu.

15:15 Vzápětí však Cetkovská vyhodila forhendový úder do autu.

15:30 A znovu končí forhend Cetkovské za základní čarou.

30:30 Následně si ale Cetkovská pomohla přímým bodem z podání.

30:40 Stephensová má hned na úvod brejkbol, Cetkovská posílá bekhendový úder do sítě.

40:40 Ten ale Stephensová po returnu do sítě nevyužívá.

A:40 A následně končí return Američanky v autu.

40:40 Smeč Stephensové se otřela o lajnu, což potvrdilo i jestřábí oko.

A:40 Následně se Cetkovská výborně bránila a Stephensová vyhodila závěrečný forhend za základní čáru.

40:40 Vzápětí však vyhodila forhendový úder mimo kurt i Cetkovská.

A:40 Stephensová napálila vší silou forhendový return do sítě.

1:1

Cetkovská svůj třetí gembol po forhendovém úderu Američanky do sítě využívá, a svůj první gem na servisu tak získává pro sebe.

Petra Cetkovská ve Wimbledonu
Petra Cetkovská ve Wimbledonu | Foto: Reuters

15:0 Stephensová si na úvod pomáhá bodem ze servisu.

15:15 Následně však vyhazuje forhendový úder do autu.

30:15 V autu však nyní končí i forhendový úder Cetkovské.

30:30 Stephensová měla nahráno, bekhendový halfvolej na síti však poslal do ní.

30:40 a Cetkovská má po forhendovém úderu Američanky do autu svůj první brejkbol.

2:1

A česká tenistka jej okamžitě využívá. Cetkovská skvělým způsobem zkrátila bekhendem hru, Američanka sice míč doběhla, ale poslala jej do sítě.

15:0 Po výborném servisu šla Cetkovská na síť a poté předvedla stejně dobrý stopvolej.

15:15 Na vítězný forhendový winner Američanky po lajně Cetkovská nedosáhla.

30:15 Forhendový return Stephensové končí v síti.

40:15 Po dalším výborném podání poslala Cetkovská na druhou stranu vítězný bekhendový halfvolej na síti.

3:1

Cetkovská přímým bodem ze servisu brejk potvrzuje a dostává se do vedení 3:1.

15:0 Bekhendový úder Cetkovské končí za základní čarou.

30:0 A nyní za ní končí i její forhendový úder.

40:0 V autu končí i následný return Cetkovské.

3:2

Po dalším přímém bodu Stephensové ze servisu Američanka čistou hrou snižuje.

Obě hráčky čekají stále na svých židličkách, v Londýně totiž už zase prší.

Špatná zpráva, rozhodčí se rozhodli zatáhnout kurt a obě hráčky odcházejí do kabin.

Hrát se tak bude jen na centrkurtu pod zataženou střechou, nyní tam začne zápas 3. kola mezi domácím Andym Murrayem a Španělem Tommym Robredem.

Už máme jistou první osmifinálovou dvojici v mužské dvouhře. Rakušan Melzer změří síly s turnajovou čtyřiadvacítkou a přemožitelem Radka Štěpánka z 2. kola Polákem Jerzym Janowiczem. Ten ve třech setech porazil nasazenou patnáctku, Španěla Nicoláse Almagra.

Tenista Jerzy Janowicz na turnaji Masters v Paříži
Tenista Jerzy Janowicz na turnaji Masters v Paříži | Foto: Reuters

Už je jistá i osmifinálová soupeřka pro vítězku zápasu mezi Kvitovou a Makarovovou. Stala se jí Španělska Carla Suárezová-Navarrová, která ve dvou setech porazila Kanaďanku Eugenii Bouchardovou.

Australian Open: Carla Suárezová-Navarrová
Australian Open: Carla Suárezová-Navarrová | Foto: Reuters

V zápase mezi Kvitovou a Makarovovou je to v prvním setu 3:3, když se ani jedna hráčka nedostala k brejku. Zápas mezi Birnerovou a Puigovou, z něhož vzejde osmifinálová soupeřka pro vítězku duelu mezi Cetkovskou a Stephensovou, ještě nezačal.

Přestalo pršet a pořadatelé sklízejí plachtu z kurtu, hrát by se opět mělo zhruba v 20:30 SELČ.

Obě hráčky přicházejí na kurt, pokračovat v zápase by se mělo zhruba ve 20:35 SELČ.

3:2

Zápas bude pokračovat, Petra Cetkovská se chystá na podání.

0:15 Cetkovská na úvod vyhazuje forhendový úder do autu.

15:15 Vzápětí však Stephensová vyhazuje return do autu.

15:30 Bekhendový úder Cetkovské následně končí v síti.

30:30 Hned vzápětí však srovnává parádním křižným forhendem, po němž Američanka nedokázala vrátit míč přes síť.

40:30 Cetkovská nejprve skvěle hru zkrátila a pak si na polovině kurtu počkala na volej Stephensové.

4:2

Cetkovská uzavřela gem přímým bodem ze servisu a opět odskakuje na rozdíl dvou bodů.

0:15 Stephensové posílá bekhendový volej do sítě.

15:15 Vzápětí však srovnává svým prvním esem v zápase.

30:15 A následně po dalším jejím výborném podání poslala Cetkovská forhend do sítě.

40:15 A Stephensová vzápětí přidává další eso.

40:30 Tentokrát ale končí bekhend Američanky za základní čarou.

4:3

Stephensová opět snižuje, křižný forhendový úder Cetkovské končí v těsném autu.

15:0 Cetkovská vstupuje do gemu esem z druhého servisu, svým vůbec prvním v zápase.

30:0 A následně si připsala další přímý bod ze servisu.

30:15 Vzápětí však Cetkovská vyhazuje křižný bekhend za základní čáru.

40:15 Cetkovská si soupeřku rozběhala a pak výměnu zakončil vítězným křižným forhendem.

5:3

Cetkovská opět odskakuje a je už jen jednu hru od zisku první sady. Gem ukončila přímým bodem ze servisu. Stephensová jde nyní podávat na odvrácení konce první sady.

15:0 Cetkovská zahajuje další gem forhendovým úderem do sítě.

30:0 A následně vyhazuje bekhendový úder do autu.

40:0 A vzápětí Stephensová skóruje parádní forhendem inside-out.

40:15 Cetkovská výborně zareturnovala a Stephensová nedokázala vrátit míč do kurtu.

5:4

Stephensová opět snižuje, na závěr gemu si pomohla přímým bodem ze servisu. Po pauze však Cetkovská půjde podávat na výhru v prvním setu.

0:15 Cetkovská začíná po podklouznutí u základní čáry forhendovým úderem do sítě.

0:30 Nyní vylétl míček z forhendu Cetkovské mimo kurt.

0:40 To není dobré. Cetkovská dělá svou první dvojchybu v zápase v ten nejnevhodnější čas a Stephensová má tři brejkboly.

15:40 Ten první nevyužívá, bekhendový úder posílá mimo kurt.

30:40 A následně Stephensová posílá bekhendový úder obouruč do sítě.

5:5

Američanka třetí brejkbol proměňuje, a zachraňuje se tak v prvním setu. Po dobrém returnu Stephensové Cetkovská posílá bekhendový úder mimo kurt.

0:15 Úder Stephensové končí v těsném autu, což potvrdilo i jestřábí oko.

15:15 Nyní však končí v těsném autu i bekhendový úder Cetkovské.

30:15 A vzápětí končí v těsném autu i její forhendový úder.

40:15 A do třetice končí míč z rakety Cetkovské v autu. Tentokrát v něm končí míček po obranném forhendovém úderu.

40:30 Stephensová měla nahráno, forhend však poslala za základní čáru.

40:40 Petra si returnem přitáhla Stephensovou k síti a pak ji prohodila bekhendovým úderem po lajně.

40:A Cetkovská má šanci na re-break. Bekhendový úder Američanky skončil v síti.

40:40 Je srovnáno. Kraťas Cetkovské Stephensová doběhla a pak poslala mimo dosah Cetkovské.

40:A Cetkovská má však další brejkbol, Američanka měla nahráno, forhendový úder však napálila do sítě.

40:40 To je škoda, Cetkovská zahnala Američanku do rohu a ta v nouzi předvedla parádní bekhendový prohoz po lajně.

A:40 Cetkovská vzápětí vyhodila forhendový úder za základní lajnu.

5:6

Totéž zopakovala i vzápětí a po třetí vyhrané hře Američanky v řadě bude Cetkovská po pauze podávat na udržení se v setu.

15:0 Forhendový křižný úder Cetkovské skončil přesně v rohu kurtu.

15:15 Po bekhendu Stephensové do rohu kurtu nedokázala Cetkovská vrátit míč přes síť.

30:15 Následně se však bekhendem přesně do rohu kurtu trefila Cetkovská a Američanka nedokázala vrátit míč do kurtu.

30:30 Vzápětí však Cetkovská vyhodila forhend křížem do autu.

40:30 Nyní si ale Petra pomohla bodem z podání.

6:6

A díky dalšímu přímému bodu ze servisu Cetkovská srovnává na 6:6, a o vítězce prvního setu tak bude muset rozhodnout zkrácená hra.

0:1 Na jeho úvod posílá Cetkovská forhendový úder do sítě.

0:2 Je tu první minibrejk. Cetkovská opět napaluje forhend do sítě.

1:2 Petra výborně útočila a Stephensová nedokázala vrátit forhendem míč přes síť.

1:3 To je škoda. Cetkovská vyhazuje nabíhaný bekhendový volej do autu.

2:3 Minibrejk je zpět. Stephensová posílá forhend do sítě.

2:4 Jenže Stephensová si bere minibrejk zpět. Cetkovská vyhodila bekhendový úder daleko do autu.

3:4 Skvěle. Petra výborně Stephensovou přelobovala a Američanka zády k síti nedokázala vrátit míč do kurtu.

3:5 Vzápětí si však Američanka pomáhá přímým bodem ze servisu.

3:6 Stephensová má tři setboly. Obranný forhendový úder Cetkovské skončil v autu.

3:7 První sada je u konce. Cetkovská ji prohrává 6:7, po dobrém returnu Stephensové totiž poslala forhendový úder do sítě.

Začíná druhý set, tentokrát jej na servisu zahájí Cetkovská.

15:0 A začíná jej přímým bodem z podání.

30:0 A vzápětí zahrála vynikající forhendový stopbal.

30:15 Stephensová však snižuje bekhendovým úderem přesně do rohu kurtu.

30:30 Nyní vylétává bekhendový úder Cetkovské až za základní čáru.

30:40 Stephensová má brejkbol. Cetkovská vyhazuje za základní čáru i bekhendový úder.

40:40 Ufff. Křižný prohoz Stephensové z forhendu končí v těsném autu.

A:40 Nádhera. Cetkovská boduje forhendem inside-out přesně na lajnu.

1:0

Cetkovská teď hrála fantasticky. Rozběhala si Američanku a po jejím bekhendovém halfvoleji po lajně nedokázala Stephensová vrátit míč do kurtu.

15:0 Stephensová vstupuje do gemu na svém servisu přímým bodem z něj.

15:15 Vzápětí však Cetkovská srovnává křižným forhendem přesně na lajnu.

30:15 Vzápětí si však Američanka pomáhá dalším bodem z podání.

30:30 Vzápětí však Stephensová dělá dvojchybu.

30:40 Cetkovská má brejkbol. Po dobrém servisu útočila a po jejím úderu do rohu kurtu nedokázala Američanka vrátit míč do kurtu.

2:0

Cetkovská brejkbol okamžitě proměňuje a hned na úvod setu bere Američance servis. Tu si Cetkovskou rozhýbala a Stephensová zakončila výměnu bekhendovým úderem do sítě.

15:0 Bekhendový úder Stephensové skončil v autu.

30:0 Vzápětí si pomáhá Cetkovská přímým bodem ze servisu.

40:0 A následně Petra předvádí parádní bekhendový kraťas, který Stephensová nedoběhla.

3:0

Čistá hra a potvrzení brejku. Cetkovská si pomohla opět servisem a Stephensová poslala obranný forhend za základní čáru.

0:15 Parádní bekhendový úder po lajně, Stephensová nedokázala vrátit míč přes síť.

15:15 Cetkovská v nouzi poslala forhendový úder do sítě.

15:30 Petra je ale nyní nahoře. Tentokrát zakončila výměnu forhendovým winnerem po lajně.

15:40 a další dva brejkboly pro Cetkovskou po dvojchybě Stephensové.

30:40 Ten první odvrací Američanka bodem ze servisu.

4:0

Další dvojchybou Stephensová své soupeřce doslova daruje brejk a Cetkovská už vede 4:0.

15:0 Stephensová vyhodila forhendový úder daleko z kurtu.

30:0 Následně Cetkovská přidala přímý bodz podání.

30:15 Cetkovská po dlouhé době kazí, bekhend posílá do sítě.

40:15 Američance se nedaří, return posílá zcela mimo kurt.

40:30 Vzápětí však dělá Cetkovská svou druhou dvojchybu v zápase.

5:0

Paráda. Po nejdelší a nejhezčí výměně zápasu se Cetkovská nejdříve výborně bránila, pak udeřila forhendovým úderem křížem a Stephensová nedokázala vrátit míč přes síť.

0:15 Stephensová netrefila volnou polovinu kurtu, když míč vyhodila za základní čáru.

15:15 Pokus Cetkovské o křižný forhendový winner skončil v těsném autu.

15:30 Následně Petra Cetkovská bodovala bekhendovým úderem přímo z returnu.

15:40 Jsou tu další dva brejkboly a teď už i setboly pro Cetkovskou. Američanka zase vyhodila forhend za základní čáru.

Fantazie. Cetkovská hned první setbol proměnila bekhendovým winnerem po lajně a vyhrává druhý set v poměru 6:0. O vítězce tak musí rozhodnout třetí set.

Česká tenistka Petra Cetkovská na Wimbledonu 2011.
Česká tenistka Petra Cetkovská na Wimbledonu 2011. | Foto: Reuters

Zápas bude bohužel pro českou hráčku dohrán kvůli špatné viditelnosti až v sobotu.

Do osmifinále mužské dvouhry postoupili jak Brit Andy Murray, tak Francouz Adrian Mannarino, z žen postoupily do osmifinále Italka Flavia Pennettaová, Francouzka Marion Bartoliová, Belgičanka Kirsten Flipkensová a Italka Karin Knappová.

Andy Murray ve Wimbledonu
Andy Murray ve Wimbledonu | Foto: Reuters

Přerušeny už byly i poslední dva zápasy, které se hrály, a v obou figurovaly české hráčky. Petra Kvitová sice vyhrála první set s Ruskou Makarovovou 6:3, ten druhý ale prohrála 2:6 a ve třetím prohrává 1:2, když už přišla jednou o svůj servis (online reportáž sledujte ZDE). Naopak ve velmi dobré pozici je další úspšná česká kvalifikantka Eva Birnerová, která vyhrála první set nad Portoričankou Puigovou 6:4 a v tom druhém vede 2:1, když už jednou svou soupeřku brejkla.

Eva Birnerová na Wimbledonu 2013
Eva Birnerová na Wimbledonu 2013 | Foto: ČTK

Tímto se s vámi loučím a u sobotního pokračování zápasu mezi Petrou Cetkovskou a Sloane Stephensovou se těším na shledanou.

Zápas bude z rozhodnutí pořadatelů znovu zahájen v sobotu nejdříve od 14:45 SELČ. Před tímto zápasem totiž bude na kurtu číslo tři odehrán zápas 3. kola mužské dvouhry mezi Španělem Fernandem Verdaskem a Lotyšem Ernestsem Gulbisem.

Ernest Gulbis se raduje z vítězství v zápase proti Tomáši Berdychovi ve Wimbledonu. | Foto: Reuters

Od 14 hodin bude na kurtu číslo 1 dohrán zápas Kvitové s Makarovovou, hned po nich odstartuje na tomto kurtu zápas 3. kola dvouhry mezi Tomášem Berdychem a Jihoafričanem Kevinem Andersonem. Zhruba od 15:30 bude na kurtu číslo 12 dohrán zápas mezi Birerovou a Puigovou. Po zápasu Cetkovské se Stephensovou a Polky Radwaňské s Američankou Keysovou bude na kurtu číslo 3 (nejdříve v 17:30 SELČ) zahájen zápas 3. kola mezi Klárou Zakopalovou a Číňankou Li Na.

Tomáš Berdych na Wimbledonu 2013
Tomáš Berdych na Wimbledonu 2013 | Foto: Reuters

Na kurtu číslo 3 skončil dnešní úvodní zápas. Verdasco porazil Gulbise ve třech setech a postupuje do osmifinále. Cetkovská se Stephensovou by měly na kurt přijít ve 14:35 SELČ a o deset minut později by měly nastoupit k dohrávce zápasu.

Fernando Verdasco
Fernando Verdasco | Foto: Reuters

Obě hráčky přicházejí na kurt, zápas by měl začít za deset minut.

0:0

Začíná třetí set, na podání jej zahájí Cetkovská, která uhrála posledních šest her v řadě.

15:0 A Petra jej začala přímým bodem ze servisu.

15:15 Bohužel vzápětí dělá Cetkovská dvojchybu.

30:15 Tu však vzápětí odčiňuje dalším bodem ze servisu.

40:15 Skvěle. Petra nejprve zahnala Američanku do jednoho rohu a forhendem pak uklidila míč do roho druhého.

1:0

Cetkovská zahájila první gem třetího setu na jedničku, v poslední výměně si došla na síť a gem zakončila nabíhaným bekhendovým volejem.

15:0 Stephensová zahrála Cetkovské do protipohybu, a ta na trávě nepříjemně podklouzla.

15:15 Hraje se bez přerušení dál, Američanka nyní vyhodila do autu bekhendový úder po lajně.

30:15 Nyní končí v autu křižný forhendový úder Cetkovské.

30:30 Petra nyní zkrátila hru a Američanka napálila bekhendový halfvolej do sítě.

30:40 Petra má brejkbol, Američanka totiž vyhodila forhend inside-out za základní čáru.

2:0

Skvěle. Petra jej okamžitě využívá a hned na úvod setu sebrala stejně jako v předchozích případech Američance servis. Skvěle Američanku rozhýbala a její kraťas už Stephensová nedoběhla.

0:15 Bohužel nyní skončil kraťas Cetkovské v síti.

15:15 Svou chybu však Petra odčinila náběhem na síť a povedeným forhendovým stopvolejem.

15:30 Nyní ale přistál return Američanky na základní čáře a Petra nedokázala vrátit míč do kurtu.

30:30 Vzápětí však Petra srovnává přímým bodem ze servisu.

40:30 A následně nedokázala Stephensová její forhendový křižný úder do rohu kurtu vrátit do hřiště.

40:40 Tentokrát se do útoku dostala Američanka a Petra její forhendový úder do rohu kurtu nedokázala vrátit přes síť.

40:A Stephensová má šanci na re-brejk, boduje bekhendovým winnerem po lajně.

40:40 Američanka však brejkbol neproměňuje, forhend posílá do sítě.

40:A Po těsném forhendovém úderu Petry do autu má Stephensová další brejkbol.

40:40 Petra jej však odvrátila forhendovým úderem po lajně, po němž nedokázala Američanka vrátit míč přes síť.

40:A Je tu však další brejkbol pro Američanku. Petra vyhodila forhendový úder za základní čáru.

40:40 Stephensová se však o jeho proměnění připravuje sama. Bekhendový return vyhazuje za základní čáru.

40:A Čtvrý brejkbol pro Američanku. Její return dopadl přesně na základní čáru a Petra nedokázala vrátit míč do kurtu.

2:1

Bohužel tentokrát jej Američanka proměňuje a bere si ztracený servis zpět. Cetkovské se nepovedl kraťas, Stephensová míč doběhla a bekhendovým halfvolejem jej poslala přesně do rohu kurtu.

Sloane Stephensová na Wimbledonu 2013
Sloane Stephensová na Wimbledonu 2013 | Foto: Reuters

0:15 Cetkovská skvěle returnovala Stephensová napálila forhend do sítě.

15:15 Vzápětí však končí v síti i forhend Cetkovské.

15:30 Petře se však nyní opět povedl return a Stephensová vyhodila forhendový úder do autu.

30:30 Return Cetkovské vylétl těsně za základní čáru.

30:40 Vzápětí si však Petra vybojovala dalším výborným returnem další brejkbol.

3:1

A ten okamžitě po bekhendovém úderu Stephensové do autu využívá a bere si výhodu brejku opět zpět.

0:15 Forhendový úder Petry vylétává do autu.

0:30 Kraťas Cetkovské bohužel zastavuje páska.

0:40 Po forhendovém úderu Cetkovské za základní čáru má Stephensová tři možnosti na re-brejk.

3:2

A hned první brejkbol využívá a opět si bere ztracené podání zpět. Cetkovská si sice dobře došla na síť, snadný forhendový volej však poslala do sítě.

15:0 Nyní Petra poslala do sítě forhendový úder.

30:0 Vzápětí si Stephensová pomáhá přímým bodem ze servisu.

40:0 A i další return Cetkovské končí za základní čarou.

40:15 Nyní končí za základní čarou bekhend Stephensové.

40:30 A následně posílá Američanka bekhendový úder opět do autu.

3:3

To je škoda. Po čopovaném returnu Petry do autu Stephensová svůj brejk tentokrát potvrzuje a srovnává stav na 3:3.

0:15 Stephensová se znamenitě bránila a pak Petra poslala forhendový úder do sítě.

15:15 Vzápětí si však Petra pomohla přímým bodem ze servisu.

30:15 Petra se rozhodla pro bekhendový úder po lajně a Američanka nedokázala vrátit míč přes síť.

30:30 Vzápětí však dělá dvojchybu.

40:30 Svou předchozí chybu odčiňuje Petra přesným forhendem inside-out, na nějž Američanka nedosáhla.

40:40 Nyní Petra zariskovala, forhendový úder po lajně však poslala do autu.

40:A Bohužel vzápětí dělá další dvojchybu a Stephensová má brejkbol.

40:40 Ten však Petra odvrací přímým bodem ze servisu.

A:40 Skvěle. Petra si chytře pomohla čopovaným bekhendem po lajně a Stephensová nedokázala vrátit míč do kurtu.

40:40 To ne. Petra dělá už třetí dvojchybu v tomto gemu.

40:A Za špatný kraťas je vzápětí potrestána a Stephensová má další brejkbol.

3:4

A tentokrát jej Stephensová využívá a už potřetí v řadě bere Cetkovské servis. Její čopovaný bekhend totiž vylétl za základní čáru.

0:15 Stephensová dělá na úvod gemu obrovskou chybu. Nahraný forhendový halfvolej posílá v jasné pozici do sítě.

0:30 A následně dělá další hrubku. Opět měla na síti nahráno. Pro změnu bekhendový halfvolej poslala do autu.

15:30 Nyní však končí v autu i forhendový úder Cetkovské.

30:30 Následně končí forhendový úder Petry na pásce.

30:40 Petra má šanci na re-brejk. Stephensová vyhazuje forhendový úder za základní čáru.

40:40 Stephensová však odvrací brejkbol esem.

40:A Jenže Cetkovská má další brejkbol. Bekhendový prohoz Američanky končí v těsném autu.

40:40 Petra však brejkbol opět neproměňuje, posílá forhendový úder do autu.

A:40 Následně má Stephensová po forhendovém halfvoleji po lajně gembol.

3:5

A ten také Stephensová povedenou smečí využívá a už po čtvrté hře v řadě už je jen jediný gem od postupu do osmifinále. Na odvrácení konce zápasu jde však nyní podávat Cetkovská.

15:0 Cetkovská se fantastickým způsobem natáhla za prohozem Stephensové a po zásluze bodovala.

30:0 A následně přidává přímý bod ze servisu.

40:0 A následně přidává další přímý bod ze servisu.

4:5

Cetkovská se zachraňuje v zápase čistou hrou po vyhozeném forhendu Stephensové do autu. Američanka však půjde po pauze podávat na postup do dalšího kola.

15:0 Cetkovská na úvod returnuje do sítě.

15:15 Vzápětí Stephensová vyhazuje forhendový úder do autu.

30:15 Bohužel Petra nyní vyhodila forhendový return do autu.

30:30 Za základní čarou končí však i bekhendový čop Stephensové.

40:30 Američanka má první mečbol. Skvělým prohozem vytloukla Petru do sítě.

A ten Sloane Stephensová po velmi dobrém podání a následném forhendovém halfvoleji využívá a po setech 7:6, 0:6 a 6:4 postupuje do osmifinále a stejně jako loni vyřazuje Petru Cetkovskou z turnaje.

Zatímco Petra Cetkovská na turnaji končí, Petra Kvitová postoupila po výhře 6:3, 2:6 a 6:3 nad Ruskou Makarovovou do osmifinále. Špatná zpráva přichází naopak jak z kurtu 1, kde Tomáš Berdych prohrál v prvním setu s Jihoafričanem Andersonem 3:6 (online reportáž sledujte ZDE). Opět se hraje i zápas mezi Evou Birnerovou a Monikou Puigovou. Birnerová sice vedla ve druhém setu 3:1, pak ale prohrála pět her v řadě a Puigová srovnala stav zápasu na 1:1 na sety.

Tímto se s vámi loučím a připomínám, že zhruba od 17:30 vám přineseme ještě online reportáž ze zápasu mezi Klárou Zakopalovou a Číňankou Li Na.