Zase 0:3. Češi na ME podlehli Itálii a postup jim uniká

Sport Sport, ČTK, Red Spo
5. 9. 2009 18:15
Česko - Itálie 0:3

Istanbul - Čeští volejbalisté prohráli na mistrovství Evropy další zápas. Tentokráte nestačili na Itálii, se kterou prohráli v sobotu hladce 0:3.

Svěřenci trenéra Jana Svobody tak už mají jen teoretickou naději na postup ze skupiny D do čtvrtfinálové fáze šampionátu, v neděli by museli porazit dosud stoprocentně úspěšné Bulharsko.

Oba týmy své úvodní zápasy na turnaji prohrály, a tak se bojovalo o naději.

To pro Italy představovalo hodně nezvyklou situaci, i když celek, který za posledních dvacet let nasbíral šest evropských titulů a tři zlaté medaile z mistrovství světa, přece jen v minulých sezonách přední pozice poněkud vyklidil.

Vyrovnali se s ní však velmi zkušeně. V úvodu utkání vsadili na razantní servis, a když se k tomu připočetly čtyři útočné nepřesnosti univerzála Konečného, musel za stavu 4:11 na hřiště Štokr.

Nevycházely ani Ticháčkovy kombinace s Léblem na středu sítě a italští obránci byli dobře připraveni i na smečaře.

Set skončil drtivým rozdílem 25:12, ale české volejbalisty to nedeprimovalo. Italům přestalo v druhém dějství vycházet podání a prostřídaná sestava s Popelkou a Holubcem držela vyrovnaný stav.

Nejčastěji byl v akci Pláteník, který úspěšně přihrával i útočil.

Nový nahrávač Travica pak sice poslal chytrým úderem soupeře do trháku, ale série Hudečkových servisů znamenala vyrovnání na 23:23. Češi poté odvrátili tři setboly, jenže při čtvrtém překvapil Pláteníka zkrácený servis Birarelliho.

A začátek třetího setu českým reprezentantům zase vůbec nevyšel. Ani střídání nepomáhala, například Marek Novotný se za stavu 2:10 po svém příchodu na hřiště uvedl hrubkou na příjmu.

Italové však začali být bezstarostní příliš brzy, jen přihlíželi soupeřově stíhací jízdě za vyrovnáním na 16:16, pak se ale na českou stranu dvorce opět nastěhovaly fatální nepřesnosti.

Po druhé prohře 0:3 jsou šance Svobodova týmu na start ve čtvrtfinálové skupině už jen minimální.