Záplavy v Budapešti zkomplikovaly výstavbu bazénů pro plavecké ME

ČTK
6. 4. 2006 9:24
Záplavy způsobily v Budapešti zpoždění výstavby dvou nových bazénů, které by letos měly hostit plavecké mistrovství Evropy. Maďarští pořadatelé šampionátu ale věří, že se vše stihne včas, aby mohly soutěže 26. července začít. Závodit se bude v plaveckém komplexu Alfreda Hajose na jednom z budapešťských ostrovů na Dunaji.

Konstrukční práce na bazénech musely být na několik dní přerušeny, protože hladina Dunaje v Budapešti vystoupala na rekordní výšku. Voda kulminovala v úterý. "Povodeň ale nezpůsobila na bazénech žádné výrazné škody," řekl maďarský vládní zmocněnec pro sport Attila Abraham. "Zpoždění je jen pár dnů, práce by měly znovu začít už ve čtvrtek," dodal zlatý kajakář z olympiády v Soulu. Nový bazén pro plavecké disciplíny by měl pojmout až 7400 diváků, do hlediště druhého, který bude hostit skokanské soutěže, se vejde 2000 fanoušků.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy