Volejbalistky začaly MS porážkou s Nizozemskem

29. 10. 2010 15:10
Česko - Nizozemsko 0:3 (-24, -20, -14)
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Hamamacu - České volejbalistky zahájily mistrovství světa v Japonsku porážkou. Ve skupině B v Hamamacu svěřenkyně trenéra Jiřího Šillera v utkání s vicemistryněmi Evropy z Nizozemska neuhrály ani set a prohrály 0:3.

"Jsem zklamaný. Naší strategií byl dobrý servis a obrana, ale Nizozemky prokázaly své zkušenosti, kterých my v takhle důležitých zápasech jako tým tolik nemáme," řekl trenér Jiří Šiller na tiskové konferenci.

"Naše zkušenosti rozhodly hlavně první a druhý a set," podotkl jeho nizozemský protějšek Avital Selinger.

ME volejbalistů rozlosováno. Češi narazí i na Rusy

České hráčky dokázaly s favorizovanými soupeřkami držet krok jen v prvních dvou setech, které prohrály 24:26 a 20:25.

Třetí sada začala problémy s nahlášenou sestavou Šillerova týmu a Nizozemky zmatků využily k rychlému vedení 10:3 a zápas bez potíží dovedly k vítězství.

Dalším soupeřem českého týmu v sobotu budou olympijské šampionky Brazilky, které si poradily s Keňou 3:0. Evropské šampionky z Itálie pak stejným poměrem porazily Portoriko. Do další části turnaje postoupí ze základních skupin čtyři týmy.

České reprezentantky startují na MS po osmi letech. V roce 2002 obsadily v Německu dělené sedmnácté místo, na minulém šampionátu před čtyřmi lety v Japonsku chyběly.

Mistrovství světa volejbalistek v Japonsku:

Skupina B (Hamamacu):

Rozhodčí:
Karampetsos (Řec.), Liou Ťiang (Čína). Čas: 76 min. Diváci: 425.
ČR: Barborková 7 b., Pastulová 4, Havlíčková 11, Mühlsteinová 3, Havelková 1, Plchotová 17, libero Jášová - Melichárková, Vanžurová 2, Útlá, Kallistová 1, Jelínková.
Nizozemsko: Ch. Staelensová 6, Grotheusová 5, Wensinková 9, Flierová 21, Dijkemaová 2, Visserová 9, libero Van Tineneová - K. Staelensová 1, Huurmanová, Blomová, De Kruijfová.

Brazílie - Keňa 3:0 (15, 16, 11), Portoriko - Itálie 0:3 (-20, -11, -18).

Skupina A (Tokio):

Peru - Alžírsko 3:0 (16, 12, 18), Srbsko - Kostarika 3:0 (15, 18, 14), Polsko - Japonsko 2:3 (26, 21, -20, -23, -12).

Skupina C (Macumoto):

Německo - Kazachstán 3:0 (21, 14, 16), USA - Thajsko 3:1 (-23, 17, 17, 21), Chorvatsko - Kuba 3:0 (23, 32, 21).

Skupina D (Ósaka):

Rusko - Dominikánská rep. 3:1 (-21, 9, 17, 11), Kanada - Korea 0:3 (-19, -19, -14), Turecko - Čína 3:1 (-19, 14, 20, 17).