Vítězstvím v Soluni se Železný nominoval

ČTK
17. 7. 2005 21:53
Soluň  - Oštěpař Jan Železný proměnil svůj první start v sezoně ve vítězství a v Soluni se zároveň nominoval na mistrovství světa.

Světový rekordman, jehož vstup do sezony oddálila operace achilovky, vyhrál na mítinku Grand Prix II výkonem 83 metrů a 43 centimetrů. Limit pro účast v Helsinkách má hodnotu 81,80.

Atleti neměli v Soluni ideální podmínky, během rozcvičení oštěpaře překvapil silný déšť, soutěž provázelo mrholení. "Takže
si myslím, že v suchu bychom tu všichni hodili víc. Ale jsem spokojený," uvedl Železný, který v Řecku převzal vyznamenání
Řeckého atletického svazu za zásluhy o rozvoj atletiky.

V soutěži se neustále zlepšoval a nejdelší pokus předvedl až v šesté sérii. Limit A přehodil i pátým pokusem. "Achilovka a
kotník byly v pořádku. Uvidím, co po šesti pokusech řeknou záda," dodal Železný, který se až podle zdravotního stavu za
několik dní rozhodne, jak naloží se zbytkem sezony.

V Soluni vyhrál i výškař Tomáš Janků v soutěži poznamenané právě silným deštěm. Stačilo mu skočit 220, bratr Jan byl stejným