Vinařský půlmaraton v Pardubicích vyhrál Polák Blaszinski

ČTK
8. 5. 2006 12:29
Vinařský půlmaraton, který se dnes běžel v Pardubicích a okolí, se stal jednoznačnou záležitostí polských vytrvalců.

Ti hned od startu obsadili čelo více než čtyřsetčlenného pole závodníků, mezi nimiž ale chyběli avizovaní Keňané. Časem 1:06:29 nakonec zvítězil Artur Blaszinski, soutěž žen vyhrála Jana Klimešová.

Poláci hned po startu ovládli špici závodu, sbírali jednu rychlostní prémii za druhou a společně vydrželi až do závěrečné fáze. Zhruba pět kilometrů před cílem zaostal Marin Fehlau a ve zbývajících kilometrech se v čele střídali Blaszinski s Maciejem Miereczkem.

Pár set metrů před cílem na Městském atletickém stadionu nastoupil Blaszinski a bezpečně si doběhl pro prvenství v základním rekordu nové trati. Z českých běžců byl při neúčasti Róberta Štefka nejrychlejší Miroslav Vítek, který skončil čtvrtý časem 1:10:04.

Výsledky (21,1 km): Muži: 1. Blaszinski 1:06:29 hod., 2. Miereczko 1:06:47, 3. Fehlau (všichni Pol.) 1:07:28, 4. Vítek (Ústí n. O.) 1:10:04, 5. Brýdl (Police n. M.) 1:10:46, 6. Amrani (Belg.) 1:11:20.
Ženy: 1. Klimešová (USK Praha) 1:17:52, 2. Kamínková (AK Olomouc) 1:18:09, 3. Metelková (Týniště n. O.) 1:19:18.