reklama
 
 

Video: Tenis pro Haiti. Unikátní zápas s hádkou legend

17. 3. 2010 13:00
V Indian Wells byly k vidění dva exhibiční zápasy

Indian Wells - Když se na kurtu střetnou tenisové legendy, může to dopadnout všelijak. Dobře, ale i špatně, jako při exhibici v rámci turnaje v kalifornském Indian Wells. O to větší škoda, že měla pomoci postiženému ostrovu Haiti.

Víkendové zápasy ve čtyřhře nazvané "Hit for Haiti" byly velkým tahákem i tak prestižního podniku.

Nejdříve se na centrálním kurtu objevily čtyři tenistky - kromě stále hrajících Justine Heninové a Lindsay Davenportové mohli diváci sledovat umění Martiny Navrátilové a Steffi Grafové.

Deblové drama nakonec vyhrála dvojice Heninová/Navrátilová.

Potom na dvorec přišly za velkého aplausu tenisové celebrity z řad mužů. Na jedné straně Andre Agassi s Rafaelem Nadalem, na straně druhé Pete Sampras s Rogerem Federerem. Asi nikdo netušil, čeho bude na kurtu svědkem.

Trochu se pobavíme

Z uvolněného utkání se nakonec stala hádka, při níž se Američané Sampras s Agassim předháněli v tom, kdo toho druhého více zesměšní. Jak to?  Stalo se pravidlem, že při podobných exhibicích mají hráči mikrofon a fanoušci mohou slyšet vše, co říkají.

A to byl právě ten problém.

Vše odstartoval Agassi, jenž nejprve bavil šestnáct tisíc fanoušků vtipnými narážkami. Když ale svou pozornost obrátil na krajana a bývalého soupeře, tak začalo být zle. "Pete, ty bereš úplně všechno vážně, viď," vzkázal na druhou stranu.

Osmatřicetiletý vítěz čtrnácti Grand Slamů řekl: "OK, trochu se pobavíme."

Začal imitovat chování Agassiho před podáním. To si o rok starší tenista, jenž vyhrál "jen" osm Grand Slamů, nenechal líbit a připomněl, že Sampras je "držgrešle", když dal spropitné taxikáři ve výši jednoho dolaru. 

Agassi se omluvil

Sampras se neudržel a podání namířil přesně na Agassiho, ačkoliv měl servírovat křížem na Nadala. A málem ho trefil do hlavy.

Atmosféra rázem klesla na bod mrazu a zápas se dohrával. Nakonec jej vyhrála dvojice Sampras/Federer 8:6 a oba rozhádaní Američané pokračovali v rozepři i v šatně. Neúčastnili se ani domluvené tiskové konference.

Nesvá z toho byla i aktuální světová jednička Roger Federer. "Stojíte tam a říkáte si: Co teď? Mrzelo mě, že jsme hráli s mikrofony... Bylo to nešťastné, protože najednou netušíte: Je to ještě legrace? Není to legrace?" uvedl.

V pondělí pak Agassi uznal, že to přehnal a svému protivníkovi se omluvil.

"Je mi to líto. Měl jsem jen okamžik na to, abych nějak reagoval a vtip se nepovedl. Už jsem Petovi napsal textovku a požádal ho, abych se mu mohl omluvit osobně," dodal zakrátko čtyřicetiletý Agassi.

Podívejte se na video ze zápasu mužů:

Podívejte se na video ze zápasu žen:

autor: Martin Jůzek | 17. 3. 2010 13:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama