Video: Rvačka v basketbale. Létaly židle, zápas ukončen

Sport Sport, Red Spo
20. 8. 2010 20:15
Závěr zápasu mezi Řeckem a Srbskem ovládly emoce:
Při potyčce mezi řeckými a srbskými hráči létaly i židle
Při potyčce mezi řeckými a srbskými hráči létaly i židle | Foto: Reuters

Atény - Šlo zdánlivě o bezvýznamný basketbalový zápas na přípravném turnaji v Aténách. Jenže duel mezi Řeckem a Srbskem se měl nečekaně zvrtnout.

Stačila jen drobná potyčka a palubovka se stala divokou arénou, kde létaly židle a tekla i krev.

Čtěte také: VIDEO Řádění fanoušků Slovanu odnesl Stuttgart

Na světelné tabuli právě svítil stav 74:73 pro domácí celek, když hostující Srb Nenad Krstič tři minuty před koncem chytil pod krkem Antonise Fotsise.

Ten si to však nenechal líbit a strhla se mela, do které se následně zapojili i jeho spoluhráči. Když pak Krstič ještě trefil židlí do hlavy Jannise Burussise, byl zápas předčasně ukončen.

Tím ale šarvátky nekončily, k rozbrojům došlo i na cestě k šatnám. Zapojit se chtěli i rozhořčení fanoušci, kteří byli okamžitě vykázáni z haly.

O vypjatosti střetnutí hovoří i fakt, že Srbové se museli už od deváté minuty obejít bez svého trenéra Dušana Ivkoviče, jenž byl po ostré hádce vykázán.

Krstič, který pak způsobil Burussisovi krvavý šrám, byl obviněn z ublížení na zdraví, a noc strávil ve vězení. Nakonec ale dostal pokutu a byl druhý den propuštěn. Celý případ ale ještě bude řešit světová federace FIBA.

Podívejte se na vyhrocený závěr utkání Řecko - Srbsko (zdroj Youtube.com):

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy