Velká pardubická se poběží opět o 4,5 milionu

Radek Vičík Radek Vičík
4. 10. 2007 11:00
Slavný dostih letos navštíví anglická princezna
Detail trofeje pro vítěze Velké pardubické České pojišťovny 2007.
Detail trofeje pro vítěze Velké pardubické České pojišťovny 2007. | Foto: Radek Vičík

Praha - Stejná výhra jako vloni je v sázce i v letošním 117. ročníku Velké pardubické steeplechase.

Slavný dostih se poběží o 4,5 milionu korun, přičemž na vítěze připadne v neděli 14. října rovná polovina. Po sedmnácté se nejslavnější překážkový dostih kontinentální Evropy poběží pod hlavičkou České pojišťovny.

"Určitě se s Českou pojišťovnou snažíme jednat o navýšení dotace. Je to jeden z faktorů, který může přilákat bohatší zahraniční účast. Ale nemá klíčovou roli," uvedl předseda Dostihového spolku Miroslav Petráň.

Princezna i fanoušci koní z Anglie

Letošní zahraniční účast budou čítat tři koně. "Lepší tři než nula jako loni," prohlásil Petráň.

Prestiž akce by podle něj měla výrazně pozvednout účast anglické princezny Anny. "Bude to zahraniční návštěva nejvyššího ranku, která  k nám zavítala," podotkl šéf akciové společnosti, která se stará o pardubický dostihový areál.

Princezna by měla do Pardubic dorazit v neděli 14. října v 15:00 po návštěvě Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. Po skončení Velké pardubické pak s Lívií Klausovou, která ji bude doprovázet, nasedne v Pardubicích do letadla a zamíří do Prahy.

Z hlediště může princeznu Annu pozdravit až 2000 jejích krajanů. Tolik anglických fanoušků turfu má do Pardubic dorazit. "Na dostihy k nám jezdí rádi. Ale vliv princezny v tom nevidím. Ještě nevěděli, že tu bude," vysvětlil Petráň.

Pardubičtí hledají zájemce o Velkou také v jiných zemích. Závod prezentovali v Austrálii, USA, ale také Rusku či Kazachstánu. "Věřím, že to je jen začátek," doufá předseda Dostihového spolku.

Kdo si včas nezajistil lístky na Velkou pardubickou, může teď litovat. Zájem o ně byl letos opravdu veliký. "V současné době je vyprodáno asi tak 98 % lístků na tribuně," řekl spokojený ředitel spolku Jiří Kunát.

 

Právě se děje

před 13 minutami

ČNB možná získá ze zákona pravomoc určovat podmínky hypoték. Sněmovna vládní novelu podpořila. Dosud dávala bankám jen doporučení

před 1 hodinou

Lakers vyhráli díky trojkám a Jamesovu triple doublu

Basketbalisté Los Angeles Lakers nastříleli 19 tříbodových košů a vyhráli čtvrteční duel NBA na palubovce Brooklynu 128:113. Třemi trojkami přispěl i LeBron James, který zaznamenal desátý triple double v sezoně za 27 bodů, 12 doskoků a 10 asistencí.

Oslavil tím nominaci do Utkání hvězd, které se dočkal pošestnácté v kariéře. V tradiční exhibici bude stejně jako loni a předloni kapitánem Západu. Ve výběru Východu si stejnou roli zopakuje Janis Adetokunbo z Milwaukee.

Výsledky NBA:

Brooklyn - LA Lakers 113:128, Cleveland - Washington 112:124, Portland - Dallas 125:133.

před 1 hodinou

Severní Korea má nového ministra zahraničí. Bude nekompromisní při rozhovorech s USA, odhaduje agentura AP

Novým ministrem zahraničí Severní Koreje se stal Ri Son-kwon, který dosud zastával post předsedy Výboru pro mírové sjednocení vlasti (CPRK). Potvrdily se tak předchozí mediální informace, že na pozici šéfa diplomacie nahradí dosavadního ministra Ri Jong-hoa. Podle agentury AP je to signál, že KLDR hodlá zaujmout nekompromisní postoj v rozhovorech se Spojenými státy o denuklearizaci Korejského poloostrova.

Ri Son-kwon ve čtvrtek přednesl projev před diplomatickým sborem v Pchjongjangu u příležitosti oslav začátku nového lunárního roku, který připadá na sobotu. V dnešní zprávě severokorejské agentury KCNA o této události byl titulován již jako "ministr zahraničí".

Zdroj: ČTK
Další zprávy