Velká pardubická se poběží opět o 4,5 milionu

Radek Vičík Radek Vičík
4. 10. 2007 11:00
Slavný dostih letos navštíví anglická princezna
Detail trofeje pro vítěze Velké pardubické České pojišťovny 2007.
Detail trofeje pro vítěze Velké pardubické České pojišťovny 2007. | Foto: Radek Vičík

Praha - Stejná výhra jako vloni je v sázce i v letošním 117. ročníku Velké pardubické steeplechase.

Slavný dostih se poběží o 4,5 milionu korun, přičemž na vítěze připadne v neděli 14. října rovná polovina. Po sedmnácté se nejslavnější překážkový dostih kontinentální Evropy poběží pod hlavičkou České pojišťovny.

"Určitě se s Českou pojišťovnou snažíme jednat o navýšení dotace. Je to jeden z faktorů, který může přilákat bohatší zahraniční účast. Ale nemá klíčovou roli," uvedl předseda Dostihového spolku Miroslav Petráň.

Princezna i fanoušci koní z Anglie

Letošní zahraniční účast budou čítat tři koně. "Lepší tři než nula jako loni," prohlásil Petráň.

Prestiž akce by podle něj měla výrazně pozvednout účast anglické princezny Anny. "Bude to zahraniční návštěva nejvyššího ranku, která  k nám zavítala," podotkl šéf akciové společnosti, která se stará o pardubický dostihový areál.

Princezna by měla do Pardubic dorazit v neděli 14. října v 15:00 po návštěvě Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. Po skončení Velké pardubické pak s Lívií Klausovou, která ji bude doprovázet, nasedne v Pardubicích do letadla a zamíří do Prahy.

Z hlediště může princeznu Annu pozdravit až 2000 jejích krajanů. Tolik anglických fanoušků turfu má do Pardubic dorazit. "Na dostihy k nám jezdí rádi. Ale vliv princezny v tom nevidím. Ještě nevěděli, že tu bude," vysvětlil Petráň.

Pardubičtí hledají zájemce o Velkou také v jiných zemích. Závod prezentovali v Austrálii, USA, ale také Rusku či Kazachstánu. "Věřím, že to je jen začátek," doufá předseda Dostihového spolku.

Kdo si včas nezajistil lístky na Velkou pardubickou, může teď litovat. Zájem o ně byl letos opravdu veliký. "V současné době je vyprodáno asi tak 98 % lístků na tribuně," řekl spokojený ředitel spolku Jiří Kunát.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Vyčerpaného Čecha na ferratě v Rakousku zachraňoval vrtulník

Protože v té době na vrchol stoupalo vícero lidí, takže by pěší pomoc byla obtížná, vyzvedl 34letého Čecha vrtulník, napsal portál nachrichten.at.

Čecha postihlo vyčerpání v dolní čtvrtině trasy, která je považována za jednu z nejhezčích v Rakousku a kterou ročně projde na 10 tisíc lidí. Portál rakouské oblasti Solná komora, kde se neštěstí událo, uvádí, že ferrata neboli zajištěná cesta není příliš obtížná, přesto však vyžaduje dobrou kondici. Pro výstup je vyžadována kompletní horolezecká výbava včetně helmy.

Na stejné zajištěné cestě se již v pátek dostala do problémů 31letá Slovenka, která těsně před koncem dostala do rukou i nohou křeče, takže nemohla zdolat závěrečnou stěnu. Kvůli soumraku k ženě nemohl vyletět vrtulník, proto záchranáři museli na vrchol vystoupit normální cestou a poté Slovenku pomocí kladky přes stěnu vytáhnout. Turistce následně pomohli do údolí, kde v noci na sobotu záchrannou operaci ukončili.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tenistka Hibinová získala v Hirošimě obě trofeje

Japonská tenistka Nao Hibinová ovládla domácí turnaj WTA v Hirošimě. Krajanku Misaki Doiovou porazila 6:3 a 6:2, společně pak vyhrály čtyřhru. Finálový zápas dvouhry mezi dvěma Japonkami se na okruhu WTA dnes uskutečnil po 22 letech.

 

Obě finalistky byly nenasazené a figurují ve druhé stovce světového žebříčku. Čtyřiadvacetiletá Hibinová, 146. tenistka žebříčku, v Hirošimě získala druhou singlovou trofej v kariéře. První vybojovala v říjnu 2015 v Taškentu.

 

S Doiovou, 107. hráčkou světa, v deblovém finále přehrály americko-ruskou dvojici Christina McHaleová, Valeria Savinychová 3:6, 6:4 a 10:4.

 

Tenisový turnaj žen v Hirošimě (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Hibinová - Doiová (obě Jap.) 6:3, 6:2.

Čtyřhra finále:

Hibinová, Doiová - McHaleová, Savinychová (USA/Rus.) 3:6, 6:4, 10:4.

Další zprávy