Žokej Váňa se chce ve Velké potkat se synem

rav
3. 10. 2007 16:30
Slavný žokej letošní Velkou Pardubickou vynechá
Josef Váňa.
Josef Váňa. | Foto: Radek Vičík

Praha - Jediný pětinásobný vítěz Velké Pardubické Josef Váňa bude na letošním 117. ročníku slavného překážkového dostihu chybět.

Může za to zranění při nedávném dostihu v Německu. "Spadl jsem a zranil jsem se. Zranění mi nedovolí startovat," řekl na středeční tiskové konferenci.

O nějakém loučení s Velkou však nemůže být ani řeč. "Doufám, že to příští rok vyjde," uvedl odhodlaně zanedlouho 55letý žokej a trenér v jedné osobě.

Obrovskou motivací je pro Váňu také splnění velkého snu - startu v Pardubicích po boku svého syna. "Chtěl bych si ten svůj sen splnit," přiznal.

17letý Josef Váňa mladší letos nejslavnější překážkový dostih kontinentální Evropy absolvuje v sedle Juventuse.

Jeho otec tak má i přes vlastní absenci o dění ve Velké zájem. Kromě Juventuse bude mít na startu další dva koně ve svém tréninku (Sixteen a Decent Fellow).

"Každý si bude myslet, že jsou moji koně favority. Neměla by nám vadit ani poměrně pevná půda," zauvažoval vítěz 255 překážkových dostihů.

Na start Velké Pardubické by se mělo letos postavit celkem 15 koní. Je to podle matadora tuzemského turfu hodně, nebo málo? "Pořadatelé a sponzoři by určitě chtěli větší startovní pole, ale podle mě to je optimální počet," uzavřel Josef Váňa

 

Právě se děje

před 28 minutami

Lidé v květnu utráceli hlavně za nepotravinářské zboží, tržby obchodníků stouply o dvě procenta

Tržby obchodníků v Česku v květnu po očištění stouply meziročně o dvě procenta, meziměsíčně byly vyšší o 11,6 procenta. Dařilo se hlavně prodejcům nepotravinářského zboží. Naopak méně lidé utráceli za pohonné hmoty. Ve středu o tom informoval Český statistický úřad.

Bez očištění o kalendářní vlivy se květnové tržby snížily meziročně o 0,7 procenta. Letošní květen měl o dva pracovní dny méně než stejný měsíc loňského roku.

"Pokles tržeb zaznamenal prodej pohonných hmot a prodej potravin, naopak prodej nepotravinářského zboží se meziročně zvýšil o 2,6 procenta," uvedla ředitelka odboru statistiky služeb ČSÚ Marie Boušková. Vyšší tržby podle ní vykázal zejména prodej prostřednictvím internetu a také prodej výrobků pro domácnost.

Další zprávy