Velká pardubická bude. Nevím, co by se muselo stát, aby se neběžela, tvrdí šéf

Sport ČTK Sport, ČTK
23. 9. 2020 15:02
Dostihový spolek chce uspořádat Velkou pardubickou případně i bez diváků jen za přítomnosti televizních kamer. Aktuálně smí pustit do areálu 2000 diváků, přitom návštěvnost bývá minimálně desetkrát vyšší.
Velká pardubická
Velká pardubická | Foto: Milan Kammermayer

"Velká pardubická se poběží. Nevím, co by se muselo stát, abychom jim nemohli uspořádat, byť třeba jen za účasti televizních kamer. Doufáme, že se za 14 dní křivka nakažených zploští a umožní nám to pozvat víc diváků," řekl náměstek primátora a předseda představenstva spolku Petr Kvaš.

Pořádání Velké pardubické stojí kolem 13 milionů korun. Podle Kvaše je slavný dostih v podstatě jediná zisková akce, která pomáhá dostat celé hospodaření spolku do plusových čísel.

Partneři dostihů si pronajímají VIP tribuny, chodili na kvalifikace a zaplatili si i Velkou pardubickou. Tribuna B je kompletně vyprodaná. Jde o nejluxusnější prostory, které spolku podle Kvaše uhradí většinu nákladů na Velkou pardubickou.

Obvykle chodí na závody kolem 20.000 až 30.000 diváků. Aktuálně je počet kvůli koronaviru omezený na 2000 osob.

"Velká pardubická je akce, která nám sezonu otočí do plusu. Jestli nebude, tak se obávám, že ekonomický výsledek kladný nebude. Všechno to závisí na počtu diváků a počtu partnerů, kterým jsme schopni tribuny a lóže nabídnout," řekl Kvaš.

Dostihový spolek dostane na pořádání Velké pardubické od státu dotaci 2,5 milionu korun. Loni to bylo dvakrát tolik, ale peníze šly i na čtyři kvalifikace.

V den závodu (11. října) je potřeba na organizaci asi tisícovka lidí. Letos se koná již 130. ročník Velké pardubické.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Čtyři největší banky v Česku loni kvůli pandemii vydělaly o polovinu méně než v roce 2019

Čtveřice největších bank v Česku loni vydělala 31,7 miliardy Kč, což je proti předloňskému roku propad o 30,5 miliardy korun, tedy zhruba na polovinu. Vyplývá to z výsledků bank. Hlavním faktorem propadu je výrazný nárůst nákladů rizika v souvislosti s pandemií koronaviru. Komerční bance klesl čistý zisk o 45,3 procenta na 8,2 miliardy korun, ČSOB o 57 procent na 8,5 miliardy korun, České spořitelně o 43,6 procenta na deset miliard korun a UniCredit Bank v ČR a na Slovensku o 50,5 procenta na pět miliard korun.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 38 minutami

Hasiči v Chrastavě zasahují u požáru průmyslového objektu

V Chrastavě u Liberce zasahují hasiči u požáru průmyslového objektu. Vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Podle mluvčí policie Dagmar Sochorové hoří v průmyslové zóně.

"Na základě prvotního šetření bylo zjištěno, že v plamenech je budova skladu firmy vyrábějící díly do vozidel," uvedla Sochorová. Protože hrozí výbuch nádrže s plynem, byla podle mluvčí zastavena také železniční doprava na trati Liberec - Chrastava.

Na místě je 13 jednotek hasičů a další složky Integrovaného záchranného systému. "Jsme na místě, zatím je to bez zranění," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Uživatelům nejnovějších Windows hrozí útoky hackerů, varuje NÚKIB

Uživatelům operačního systému Windows včetně nejnovějších verzí hrozí útoky hackerů. Windows 10 a Windows Server 2019 obsahují vážné zranitelnosti, které již začaly zneužívat některé škodlivé programy. Na většinu zranitelností Microsoft vydal opravy. Na svém webu to uvedl Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Útočníci mohou podle expertů poradenské firmy BDO využít zranitelnosti systému například prostřednictvím phishingového útoku nebo odkazu ke stáhnutí externího obsahu zprávy, který bude obsahovat vyděračský ransomware.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Policie požádala o prodloužení lhůty v kauze farmy Čapí hnízdo

Policisté požádali o další prodloužení lhůty pro vyšetřování kauzy kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo, v níž je obviněn premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Mayerová. Uvedla to v pátek mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Nový termín lhůty mluvčí neuvedla, s dalšími dotazy odkázala na pražské městské státní zastupitelství, jehož žalobce Jaroslav Šaroch případ dozoruje. Lhůta byla v minulosti prodloužena několikrát, naposledy byla stanovena do konce února.

Babiš dlouhodobě odmítá, že by se kolem farmy dělo cokoli nezákonného, Mayerová v minulosti uvedla, že je přesvědčena o tom, že zákon porušen nebyl.

"Mohu potvrdit, že kriminalisté požádali o prodloužení lhůty. Ve věci si vyhradilo právo na poskytování informací městské státní zastupitelství. V případě dalších dotazů se prosím obraťte přímo na státní zastupitelství," uvedla Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy