Vaidišová napodobila Šafářovou. Štěpánek opět vyhrál

maj
26. 2. 2008 23:45
Češkým tenistům se na úvod dalšího týdne dařilo

Dubaj - Česká tenistka Lucie Šafářová postoupila do druhého kola turnaje v Dubaji. V úterním zápase zdolala Ai Sugiyamaovou z Japonska ve třech setech, a vyhrála tak teprve třetí utkání v roce 2008.

Jednadvacetiletá rodačka z Brna přitom nezačala štědře dotovaný turnaj ve Spojených arabských emirátech zrovna ideálně.

Spíše navázala na trápení, které ji kvůli zdravotním problémům provází od začátku sezony. V první sadě hned čtyřikrát ztratila svůj servis a set prohrála v poměru 1:6.

Potom se však zvedla a potvrdila, že o dvanáct let starší japonskou tenistku má dokonala přečtenou. Porazila ji už třikrát ve čtyřech vzájemných soubojích, na což si v dalším průběhu vzpomněla.

Šafářová přestala chybovat a začala Sugiyamaovou jasně přehrávat. V dalších dvou setech soupeřce nenabídla ani jeden brejkbol a sama čtyřikrát vzala Japonce podání. Výborný obrat zakončila mečbolem proměněným až na třetí pokus.

Za 88 minut dovedla zápas do vítězného konce a může se těšit na druhé kolo, v němž vyzve druhou nasazenou Světlanu Kuzněcovovou. Ruská hráčka postoupila díky volné kartě.

Nicole Vaidišová si později odpoledne poradila s další japonskou hráčkou Aiko Nakamuraovou. Hodně jednoznačný duel skončil za 52 minut, když česká tenistka povolila soupeřce jen tři gamy.

Osmnáctiletá rodačka z Norimberku vyhrála 6:3 a 6:0 a ve druhém kole se utká s Anou Ivanovičovou ze Srbska. Dosud s ní hrála třikrát a dvakrát prohrála. Naposledy ve čtvrtfinále loňského Wimbledonu.

V Dubaji hrají tenistky o jeden a půl milionu dolarů.

Radek Štěpánek pokračuje na tvrdém povrchu ve Spojených státech ve výborných výkonech. Po finálové účasti v San Jose, kde podlehl výborně servírujícímu Roddickovi, o dva později uspěl v prvním kole turnaje Memphisu.

Domácího kvalifikanta Levinského porazil jasně 6:1 a 6:4, když zápas netrval ani celou hodinu. Štěpánek si vedl dobře při vlastním podání, vůbec nepustil soupeře k brejkbolu, naopak sám tři ze čtyř proměnil.

Na turnaji v mexickém Acapulku postoupily do druhého kola jak Iveta Benešová, tak třetí nasazená Klára Zakopalová.

Lucie Šafářová - Ai Sugiyamaová 1:6, 6:3, 6:2
Nicole Vaidišová - Aiko Nakamuraová 6:3, 6:0
Radek Štěpánek - Jesse Levinsky 6:1, 6:4
Klára Zakopalová - Martinezová-Sanchezová 4:6, 6:3, 6:1
Iveta Benešová - Romaová 6:1, 6:1