4. 9. 2007 7:37
Loňští finalisté se letos střetnou již ve čtvrtfinále
Berdych mu vzdal, teď ho ale čeká světová jednička.
Berdych mu vzdal, teď ho ale čeká světová jednička. | Foto: Reuters

New York - Tenisové US Open uvidí reprízu loňského finále Federer vs. Roddick již ve čtvrtfinále.

Jednička turnaje Roger Federer nalákal v pondělním zápase svého soupeře, Španěla Feliciana Lopeze, když mu dovolil vyhrát první set 6:3. Pak však už zařadil na svou běžnou rychlost, utkání vyhrál po dalších třech setech 6:4, 6:1 a 6:4 a postoupil do čtvrtfinále.

Švýcar, jenž v New Yorku míří za čtvrtým titulem v řadě, navíc jako perličku zaznamenal 35 bodů v řadě.

Za úvod zápasu však musel Španělovi složit poklonu.

"První dva sety hrál fantasticky, diktoval hru a neuvěřitelně podával."

Pětadvacetiletý šedesátý hráč žebříčku světovou jedničku lehce šokoval, když během prvního setu zaznamenal 11 bodů z podání, z toho pět es.

Jelikož český tenista Tomáš Berdych vzdal v dalším osmifinálovém duelu Andymu Roddickovi, setkají se loňští finalisté, Federer a Roddick, již ve čtvrtfinále.

Federer má s šampionem US Open  za rok 2003 velice kladnou bilanci 13:1.

"Je to skvělé číslo, ale nijak mi nepomůže. Je to nový zápas, stát se může všechno," bránil se tenista, jenž usiluje o svůj 12. grandslamový titul, podcenění soupeře.

Roger Federer (Švýcarsko) - Feliciano Lopez (Španělsko) 3:6 6:4 6:1 6:4, Nikolaj Davyděnko (Rusko) - Lee Hyung-taik (Jižní Korea) 6:1 6:3 6:4, Tommy Haas (Německo - James Blake (USA) 4:6 6:4 3:6 6:0 7:6, Andy Roddick (USA) - Tomáš Berdych (ČR) 7:6 2:0 (za tohoto stavu Berdych vzdal).